Fenomén AFTER sa vracia do kín. Bude mať príbeh Tessy a Hardina happyend?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Po roku majú všetky milovníčky a milovníci romantických ság opäť dôvod na radosť. Koncom prázdnin totiž príde do slovenských kín očakávaný štvrtý diel ságy After. V novinke s názvom After: Puto by mal vzťah Tessy a Hardina vstúpiť do veľkého finále. Ostanú spolu alebo sa ich cesty navždy rozídu?

Filmová séria After bola natočená podľa knižných bestsellerov Anny Toddovej a na celom svete zaznamenala podobný úspech ako trilógia Päťdesiat odtieňov či sága Twilight. Fenomén s názvom After sa zrodil na internete, kde autorka Anna Todd začala písať príbeh lásky nevinnej Tessy a „zlého chlapca“ Hardina. Jej texty si na voľne prístupnej platforme Wattpad získali viac ako miliardu prečítaní a tento nečakaný úspech vyústil do vydania 5-dielnej knižnej série a následne aj do natáčania celovečerných filmov. Dnes majú knihy a filmy zo série After po celom svete milióny fanúšikov.

Štvrtá filmová kapitola s názvom After: Puto zavedie Tessu (Josephine Langford) a Hardina (Hero Fiennes Tiffin) na životnú križovatku, na ktorej sa každý z nich vydáva vlastnou cestou. Mali si byť súdení, ale Hardinove nálady sú príliš nevyspytateľné a Tessa túži po svojom vlastnom šťastí. Obidvaja sa zmenili. Z plachej Tessy je dnes sebavedomá mladá žena a ani Hardin už nie je ten cynický, nemilosrdný chlapec, do ktorého sa kedysi zamilovala. Bude mať ich búrlivá, nespútaná a nekonečná láska z minulosti niekedy aj budúcnosť? Ich vzťah má teraz poslednú šancu.

Dej snímky After: Puto sa začína tam, kde sa predchádzajúci film skončil – v Londýne na svadbe Hardinovej mamy. Hardin sa nedokáže zmieriť so šokujúcim odhalením o svojom skutočnom otcovi. Začína sa prepadať do temnoty svojej duše a utápať v alkohole. Tessa sa vracia do Ameriky, kde ju postihne osobná tragédia. Vzápätí za ňou prichádza aj Hardin, aby jej poskytol oporu. Je však už príliš nevypočítateľný a boj s vlastnými démonmi ho pohltil natoľko, že situáciu len zhorší a ich krehký vzťah privedie až na pokraj konca.

After: Puto
Zdroj: Bontonfilm Slovensko

Tessa si uvedomuje, že napriek túžbe a láske, ktorú k Hardinovi cíti, prišiel čas, keď musí začať myslieť na seba a na svoje vlastné šťastie. Odchádza do New Yorku, aby začala odznova. Zlomený Hardin sa po čase rozhodne opäť o Tessu bojovať, ale možno už je príliš neskoro. Tessa dávno nie je nevinnou študentkou, uvedomuje si svoje životné možnosti a možno dokáže byť rovnako krutá ako kedysi Hardin. Pri každom spoločnom stretnutí je vášeň silnejšia ako oni dvaja a nedokážu jej odolať. Oplatí sa však o takýto vzťah bojovať za každú cenu?

Štvrtý film je výnimočný v tom, že Tessa a Hardin si prvýkrát dávajú pauzu vo vzťahu a rozhodnú sa stráviť nejaký čas osamote. „Vedia, že musia vo svojom živote urobiť určitý posun jeden bez druhého, aby sa stali ľuďmi, akými potrebujú byť,“ uviedla režisérka Castille Landon. „Nie sú spolu celý čas ako to bolo v predchádzajúcich filmoch, vďaka čomu mohli Hero a Jo do svojich postáv vniesť novú emocionálnu hĺbku,“ dodala režisérka.

After: Puto
Zdroj: Bontonfilm Slovensko

Hoci dej sa odohráva v Londýne, Seattli a New Yorku, snímka After: Puto sa rovnako ako predchádzajúci diel After: Tajomstvo natáčala v Bulharsku. Všetky tri mestá sa filmárom na Balkáne podarilo zrekonštruovať tak verne, že keď predstaviteľ Hardina, Londýnčan Hero Fiennes Tiffin, poslal svojim priateľom fotku z Bulharska a zo žartu im tvrdil, že už je z natáčania naspäť v Londýne, uverili mu.  „Londýnske kulisy boli úžasné. Je šialené byť na scéne, kde si naozaj myslíte, že ste v Londýne,“ prezradil herec.

Okrem kulís hercov a tvorcov príjemne prekvapili aj bulharskí fanúšikovia, ktorí sú dôkazom toho, že séria After je fenoménom na celom svete. „Keď sme začali nakrúcať, pár ľudí si všimlo, že sa niečo deje. Na konci dňa už boli pred štúdiom stovky fanúšikov. Bolo to úžasné, pretože vďaka tomu vieme, že tieto filmy pre ľudí niečo znamenajú,“ zaspomínala si na prvý natáčací deň režisérka Castille Landon.

Deň, na ktorý všetci „afteholici“ a „afterholičky“ netrpezlivo čakajú, je už blízko. After: Puto príde do slovenských kín 25. augusta 2022.

Zdroj: TS Bontonfilm Slovensko

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -