Ako chce Microsoft zachrániť Zem svojím „planetárnym počítačom“?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Microsoft pripravuje „planetárny počítač“. Čo je zač?

Technologický gigant Microsoft, ako môžete vidieť vo videu nižšie, tento rok oznámil veľkolepé plány. Do roku 2030, teda v rozmedzí jednej dekády, chcú byť ako spoločnosť „carbon negative(uhlíkovo negatívna). To jednoducho znamená, že odstránia z našej atmosféry viac skleníkových plynov, ako do nej vylúčia.

Aby tento krok zrealizovali, spoločnosť identifikovala dve hlavné činnosti, na ktoré sa musí zamerať: znižovanie emisií a zlepšovanie spôsobov odstraňovania emisií – sadením stromov či vývojom filtrov vzduchu.

Okrem toho firma chystá projekt „Planetary Computer„. Nepôjde o jeden počítač, ale systém, ktorý prijme dáta ohľadom enviromentalistiky, zhodnotí a sprocesuje ich pomocou umelej inteligencie a následne ich poskytne svojim partnerom a zákazníkom. Opäť v skratke, Microsoft sa chystá pomocou moderných technológií kompletne a komplexne analyzovať aktuálny stav našej planéty a pomôcť ostatným rozhodovať sa pri otázkach ohľadom ekológie.

Zámer je jasný. Jediné, čo chýba, je presnejšie vysvetlenie toho, čo bude tzv. planetárny počítač robiť. Vieme len, že chcú skúmať mapy i dáta, investovať do organizácií a bližšie monitorovať biodiverzitu Zeme a na základe toho odporúčať ďalšie kroky k jej udržiavaniu a obnove. Bližšie detaily by sa nám mali naskytnúť, keď sa projekt najbližšie pohne vpred.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -