Ako je to v komiksoch – Avengers: Endgame!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Vitajte pri našej ceste k Avengers: Endgame! Do premiéry, ktorá sa bude konať 25. apríla, vám každodenne prinesieme špeciálny článok s Marvel tematikou, ktorými budeme odpočítavať dni do vydania filmu. Toto je jeden z nich – tak teda poďme na to!

Avengers: Endgame v komiksoch!

Od premiéry Avengers: Endgame nás delí už naozaj len pár dní a my veríme, že vaše očakávania sa dajú len krájať. Ak sa teda stále snažíte dekódovať o čom film bude, možno vám tento článok predsa len pomôže. Za všetkým totiž treba hľadať adaptáciu.

Avengers: Endgame sa pôvodne filmoval ako druhá časť Avengers: Infinity War (podobne ako záver série Harry Potter). Točil sa súčasne a teda vychádza z komiksovej adaptácie The Infinity Gauntlet. O čom teda táto kniha je, to si rozoberieme v nasledujúcich riadkoch.

Avengers: Endgame
Zdroj: esquire.com

Príbeh komiksu The Infinity Gauntlet

V komikse to začína Thanosom, ktorý sa snaží zapôsobiť na Mistress Death (Pani Smrť). Tá mu zadá úlohu aby nastolil rovnováhu vo vesmíre. Thanos sa teda dozvie o šiestich kameňoch nekonečna a všetky zozbiera na svoju rukavicu. Silver Surfer sa dozvie o Thanosových činoch a konfrontuje ho. Thanos uväzní jeho dušu do kameňa duše. Tam sa Silver Surfer stretne s Adamom Warlockom a ten ho vyslobodí späť do jeho tela.

Silver Surfer sa rozhodne odísť na Zem a varovať Avengers. Thanos sa zatiaľ snaží očariť Mistress Death, no bezúspešne. Uvedomí si však, že to bude preto, keďže ešte nesplnil čo sľúbil. Thanos luskne a vymaže polovicu všetkého živého vo vesmíre. Silver Surfer nájde ako prvého Doctora Strangea a oboznámi ho so situáciou. Žiada, aby zoskupil hrdinov.

O lusknutí sa vo vesmíre dozvedia Galactus a Epoch. Za ten čas Adam Warlock ujde z kameňa duše a objaví sa na Zemi pred Doctorom Strangeom. Povie mu, že Thanosa spolu porazia len pod jeho vedením. Hrdinovia sa zoskupia a Warlock sa stretne s bytosťami, ktorých zase zhromaždili Galactus a Epoch. Tí totiž veria, že Thanos nie je hoden svojej novej moci. Iba Eternity a Living Tribunal odmietnu zasiahnuť a zo zhromaždenia odídu. Ostatné vesmírne bytosti sa pridajú k Warlockovi.

infinity gauntlet
Zdroj. inverse.com

Doctor Strange otvorí portál do Thanosovej svätyne a hrdinovia ho nasledujú. Warlock a Silver Surfer sa vzdialia o jeden svetelný rok a stretnutie pozorujú. Keď Thanos hrdinov uvidí, pomocou kameňov zastaví čas. Chystá sa ich zničiť, avšak Mephisto, ktorý je celý čas po boku Thanosa a snaží sa mu rukavicu vziať, ho presvedčí aby ich porazil bez použitia kameňov. Thanos tak učiní a aj napriek tomu takmer všetkých zabije. Keď sa Thanos natiahne aby zabil posledného hrdinu (Doctor Strange), Warlock vyšle Silver Surfera aby mu zobral rukavicu.

Thanos sa mu vyhne a opäť začne používať moc kameňov. Spoločne proti nemu idú už aj vesmírne bytosti a pridá sa aj Mephisto a Mistress Death. Thanosa táto zrada naštve a bytosti uväzní v priestore, kde sa nemôžu hýbať. Bitka sa skončí a Thanos prejde do astrálnej formy. Vtedy využije svoju šancu zničená Nebula (za zničenie môže Thanos), ktorá mu rukavicu vezme z jeho tela.

Využije ju na svoje zotavenie a Thanosa odpáli do kozmu. Vďaka portálu Doctora Strangea sa však Thanos dostane na Zem. Tam si na neho počkal Warlock. Ten mu prezradí, že mal čas preskúmať Thanosovu dušu a prezradil mu, že rukavicu stratil preto, lebo si sám neveril, že by bol tejto moci hoden. Thanos sa teda rozhodne, že pomôže Strangeovi, Warlockovi a Silver Surferovi a spolu sa postavia Nebule. Teleportujú sa späť do svätyne.

Thanos presvedčí Nebulu aby vesmír vrátila do podoby, v akej bol predtým. Thanos jej však rukavicu vziať nedokáže. Warlockovi sa podarí dostať späť do kameňa duše a vytvorí v ňom disharmóniu spolu s ostatnými kameňmi. Toto spôsobí Nebule veľkú bolesť a dá si rukavicu dole. Warlock odíde z kameňa a rukavicu si vezme. Nebulu vezmú do väzby a Thanos sa zabije vo výbuchu, keďže nechce byť uväznený.

infinity gauntlet warlock
Zdroj: moviedash.com

Ostatní hrdinovia, teraz už živí, nie sú radi, že si Warlock nechá rukavicu. Ten ich pomocou nej vezme späť na Zem. Warlock precestuje 60 dní do budúcnosti na neznámu planétu, kde uvidí Thanosa, ktorý svoje zabitie len nahral. Ten na tejto planéte žije ako farmár. Warlockovi povie, že už nechce moc a plánuje žiť mierumilovný a tichý život.

Strange potom navštívi Warlocka aby zistil, ako si zvyká na nové schopnosti. Warlock mu prezradí, že chce zo sveta odstrániť sebecké ambície a konkurencieschopnosti. Strange mu však ukáže, že to by z ľudí urobilo iba obyčajné zvieratá. Warlock teda zmení svoje rozhodnutie. Eternity a Living Tribunal neskôr Warlocka posudzujú, či je hoden týchto schopností a rozhodnú sa, že päť kameňov odovzdajú jednotlivým osobám, ktoré ich budú chrániť. Z tejto skupiny sa stane Infinity Watch. Living Tribunal nakoniec vyhlási, že sa kamene už nikdy nemôžu spolu použiť.

Uvidíme niečo podobné v Endgame?

V komiksoch teda Infinity sága ešte pokračuje v knihách The Infinity War a The Infinity Crusade. Tam je však príbeh ešte šialenejší ako tu a muselo by trvať ešte veľmi dlho, aby sa k nim filmy dopracovali. Môžeme teda vidieť, že Marvel komiksy a filmy operujú na úplne odlišných úrovniach. Rovnako tomu ale bolo pri ich každej filmovej adaptácii, ktoré majú s komiksami len veľmi málo spoločné.

Komiksy si totiž môžu dovoliť omnoho väčší príbeh aj s väčším počtom hrdinov. Každopádne, podobnosti tu samozrejme nájdeme. Niektoré elementy teda možno uvidíme v Endgame alebo aj neskorších filmoch. Adam Warlock sa nám napríklad už stihol predstaviť v potitulkovej scéne Guardians of the Galaxy vol.2, takže určite ešte bude mať v tomto vesmíre čo robiť. I keď, v Endgame ho asi ešte neuvidíme.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Kto z vás čítal príbeh The Infinity Gauntlet? Vezme si z neho podľa vás ešte inšpiráciu Avengers: Endgame? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: en.wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -