Štúdio DC zrušilo vývoj dvoch filmov. Fanúšikov Aquamana to zaručene nepoteší

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dva zrušené DC filmy

Štúdio Warner Bros. opäť okráda svojich divákov, tentoraz o dvojicu pripravovaných projektov. Spolu s DC oznámili dva zrušené filmy v oficiálnom vyhlásení:

„V rámci našich DC plánov, niektoré staršie vyvíjané tituly vrátane New Gods a The Trench sa nebudú posúvať vpred. Ďakujeme našim partnerom Ave DuVernay, Tomovi Kingovi, Jamesovi Wanovi a Peterovi Safranovi za ich čas a kolaboráciu počas tohto procesu, a tešíme sa ďalšiu spoluprácu s nimi na iných DC príbehoch. Projekty ostanú v ich šikovných rukách, keby sa niekedy v budúcnosti pohli vpred.“

New Gods

Prvým zrušeným filmom je New Gods, ktorý mala na starosti talentovaná filmárka Ava DuVernay (When They See Us). Práve v tomto projekte nemal chýbať obávaný záporák Darkseid, ktorý bol nedávno predstavený vo filme Zack Snyder’s Justice League. Na príbehu spolupracovala s Tomom Kingom, uznávaným scenáristom komiksov.

Na Twitter zdieľala príspevok, v ktorom vyjadrila svoj hnev kvôli zrušenému projektu. Tiež poďakovala Kingovi za jeho priateľstvo. Príbeh Big Barda, Mistera Miracle, Granny Goodness, Highfathera a Female Furies na veľkom plátne tak neuvidíme.

The Trench

Fanúšikovia Aquamana budú sklamaní, no hororový spin-off The Trench tiež ukončil vývoj. Projekt režiséra Jamesa Wana sa mal zamerať na morské príšery na dne oceánu, ktoré sme videli práve vo filme z roku 2018. Stále však môžeme počítať s jeho filmom Aquaman 2, ktorý odštartuje nakrúcanie už v priebehu tohto roka.

The Trench bol tiež zvažovaný pre streamovaciu službu, no jedná sa viac o samostatný príbeh, než by mal nejaké spojenie s Aquamanom alebo zbytkom DCEU. Avšak keby fanúšikovia bažili po viac dobrodružstvách z Atlantského kráľovstva, tak by sa k nemu Warner Bros. mohlo vrátiť.

DC The trench
Zdroj: comicvine.gamespot.com

Aký je teda dôvod dvoch zrušených filmov? Štúdio tak rozhodlo, pretože „vyšlo najavo, že pripravované plány DC nebudú mať v najbližších rokoch prirodzené miesto pre New Gods alebo The Trench,“. Ako stojí v oficiálnom vyjadrení, s Jamesom Wanom a Avou DuVernay sa stále počíta. A niekedy v budúcnosti budú možno aj tieto projekty opäť obnovené.

Chceli ste New Gods alebo The Trench vidieť, prípadne vám tieto snímky chýbať nebudú? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -