Tieto fakty zo zákulisia seriálu Teória veľkého tresku ste určite nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Sitkom Teória veľkého tresku (2007 až 2019) sa stal kultovým prakticky hneď po uvedení prvej série. O jej tvorbu sa postarali tvorcovia Chuck Lorre (Dva a pol chlapa) a Bill Prady. Dej tohto seriálu by sme vám vysvetľovali zbytočne, zrejme stačí, ak hneď prejdeme k veci a prinesieme vám fakty zo zákulisia seriálu Teória veľkého tresku, ktoré ste určite nevedeli!

Fakty zo zákulisia seriálu Teória veľkého tresku

1. Chyba v úvodnej znelke

fakty zo zákulisia Teórie veľkého tresku
Zdroj: goodhousekeeping.com

Úvodná znelka s už notoricky známou skladbou prebieha tak rýchlo, že mnohé detaily nám, samozrejme, unikli. Celkovo by to ľudské oko ani vidieť nemohlo, no tvorcovia sa dopustili istej chyby. Pri časovej osi sú čísla 91 0009C namiesto 91 000 BC. Ako sa podaril preklep „9“ miesto „B,“ to sa už zrejme nedozvieme.

2. Za to, že sme sa nikdy nedozvedeli, aké priezvisko má Penny, môže poverčivosť

fakty zo zákulisia Teórie veľkého tresku
Zdroj: eatthis.com

Spočiatku divákov nezaujímalo, aké priezvisko má Penny. Skrátka to tak nejak nebolo podstatné. Avšak po nejakom čase to už fanúšikov sitkomu začalo zaujímať a aj by sme sa ho určite dopočuli, lenže proti bol výkonný producent Steven Mollaro:

Dotiahli sme to tak ďaleko bez toho, aby sme prezradili jej priezvisko. Sme tu tak trochu poverčiví, takže ho nebudeme prezrádzať,“ povedal.

3. Pôvodný názov seriálu znel „trochu“ inak

fakty zo zákulisia Teórie veľkého tresku
Zdroj: channel4.com

Už by sme si zrejme nevedeli predstaviť to, že by sa Teória veľkého tresku nevolala Teória veľkého tresku. Lenže pôvodný názor tohto seriálu bol Lenny, Penny a Kenny. Napokon však prišli tvorcovia s inou alternatívou. Pôvodný názov bol pomerne bežný a zrejme by zapadol medzi to množstvo nepovšimnutých sitkomov. Avšak názov Teória veľkého tresku je dosť nezvyčajný na to, aby divákov upútal už od začiatku.

4. Jim Parsons na vysokej škole prepadol

Jim Parsons
Zdroj: hobbyconsolas.com

Ukázalo sa, že Jim Parsons a Sheldon Cooper sú dve rozličné osoby. Väčšina hercov sa so svojimi kultovými postavami dosť stotožňuje. Nie však Jim Parsons. Ten síce podával počas rokov skvelé výkony v úlohe excentrického fyzika, avšak so svojou postavou nemá prakticky nič spoločné. Dokonca sa priznal, že počas štúdia na vysokej škole prepadol z vedeckého predmetu, a to konkrétne z meteorológie.

5. Sheldonovo najobľúbenejšie číslo

Sheldon Cooper
Zdroj: justnerd.it

Sheldon v jednej časti tvrdí, že existuje číslo, ktoré je dokonalé. A toto číslo je 73. Dokazoval to mnohými matematickými spôsobmi, avšak skutočný dôvod je iný. Je to totiž narážka na rok narodenia Jima Parsonsa, keďže tento populárny herec sa narodil v roku 1973.

6. Herci skutočne vedia hrať na hudobné nástroje

Sheldon, Raj, Howard
Zdroj: cheatsheet.com

Hudba je neodmysliteľnou súčasťou každého filmu či seriálu. A aj v TBBT si postavy zahrali na niekoľkých nástrojoch, lenže tvorcovia nemuseli použiť žiadnych dvojníkov. Predstaviteľka Amy, herečka Mayim Bialik totiž skutočne hrá na harfe. Jim Parsons sa kvôli Sheldonovi naučil hrať na theremin a herec Simon Helberg (Howard) skutočne hrá na piano.

7. Sheldon a Aspergerov syndróm

TBBT
Zdroj: teenvogue.com

Zrejme najzaujímavejšou postavou celého seriálu je Sheldon Cooper. Opísať ho len ako excentrického je zrejme málo. Všetci vieme, ako sa správa, že nemá rád spoločnosť ľudí, visí na svojich zvykoch a podobne. Diváci sa domnievali, že Sheldon má Aspergerov syndróm, čo ale tvorcovia popreli. Jeho zvláštne správanie odôvodnili jeho inteligenciou a prísnym zameraním sa na vedu.

8. Penny nosí tú istú kabelku

Penny
Zdroj: ew.com

Tento fenomén si všimli už mnohí diváci a jeho dôvod nám je dodnes utajený. Avšak môžeme povedať, že Penny od druhej epizódy 1. série nosí tú istú kabelku. Je to detail, ktorý si celé roky nevšimnete, no keď to raz zbadáte, už si to nebudete vedieť nevšimnúť. Pričom postava Penny je známa tým, že veľmi rada nakupuje.

Videli ste už celý seriál Teória veľkého tresku? Patríte medzi fanúšikov, ktorí si ho pozreli už aj viac ako jedenkrát? Napíšte nám do komentárov, čo sa vám na seriáli najviac páči a ktorá zaujímavosť vás najviac prekvapila.

Zdroj: goodhousekeeping.com, csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Som veľká fanúšička, videla som všetky diely snáď aj 6 krát…môj partner hovorí, že by som zvládla dabovať naraz všetky postavy😄najviac ma však fascinuje vnútorná premena Sheldona v závere pri odovzdávaní Nobelovej ceny👍. Vždy sa rovnako bavím na „sebavedomom“ Leonardovi, ako balí agentku FBI, ale skvelé sú hlášky všetkých hrdinov🤗

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -