Filmy

Geralt sa vydáva na nové dobrodružstvo

red Pár dňami sme konečne mohli vidieť trailer k epickému filmu Warcraft od Duncan Jonesa, ktorý vyzerá, že zlomí prekliatie hier, ktoré boli sfilmované. Jednoducho povediac, nie všetky boli príliš dobré a nesplnili očakávania. Tieto okolnosti však neodlákali všetkých od výroby a snažia sa zarobiť na popularite ich hier. Jednou z nich je hra Zaklínač, ktorá sa chystá na veľké dobrodružstvo.

The Sean Daniel Company, ktorá sa vo svojej minulosti podieľala na filmoch Múmia pre štúdio Universal, sa budú snažiť priniesť film na obrazovky všade po svete v roku 2017. Isté je, že budú spolupracovať s Platige Films, ktorý sú známy pre výrobu stredovekých fantasy filmov. Hlavný protagonista Geralt z Rivie sa presne v takom období nachádza a spolupráca určite prinesie zaslúžené ovocie.

Nie však všetci vedia kto je Geralt, no nie? Geralt je jeden z posledných žijúcich zaklínačov a živý sa ako lovec príšer, ktorý cestuje po celej krajine. Za svoju prácu si samozrejme necháva veľmi dobre platiť. Určite lepšie ako platy v našej krajine. Kým postava a názov je najviac známy z hry, v skutočnosti sa všetko začína na knižnom podklade od poľského spisovateľa Andrzej Sapowskeho. Film Zaklínač by mal údajne používať ako základ deja dva krátke príbehy z knihy a to presne “The Witcher” a “Lesser Evil”.

Treba však dodať, že filmy s tématikou hier, nepatria medzi najlepšie alebo najziskovejšie filmy. Príkladom sú Max Payne a Hitman, ktoré nám ukázali veľmi zlú adaptáciu. To by sa však mohlo zmeniť, pretože k nám prichádzajú veľké projekty. Michael Fassbender si zahrá vo filme Assassin’s Creed, Tom Hardy vo filmovej adaptácii hry Splinter Cell, režisér Jordan Vogt-Roberts sa chystá na Metal Gear Solid a samozrejme aj režisér Duncan Jones, ktorý nás zavedie do sveta Warcraftu budúce leto.

Stále si však budeme musieť počkať na tieto veľkolepé projekty, vrátane Zaklínača. Ako to dopadne je otázne, ale rozhodne má tento projekt potenciál zachytiť detailný svet z hry a úspešne ho priniesť na filmové plátna. Geralt sa teda vydáva na nové dobrodružstvo a my musíme počkať ako to všetko dopadne.

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár