Diváci ostali v nemom úžase. Režisér novej Godzilly vysvetľuje koniec filmu a láka na pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Čo znamenal koniec filmu Godzilla Minus One?

Japonská kinematografia tento rok priniesla rozpočtovo pomerne malý film, ktorý ohúril divákov po celom svete. Reč je o snímke Godzilla Minus One, ktorý je pre mnohých ľudí najlepším počinom tohto roka. Okrem toho ho nazývajú aj najlepším filmom o Godzille, a to paradoxne aj preto, že sa viac zameral na ľudské príbehy. Godzilla Minus One mala preto aj srdcervúci koniec, ku ktorému sa vyjadril samotný režisér.

Film nám ukázal príbeh kamikaze pilota menom Koichi Shikishima (Ryunosuke Kamiki), ktorý nesplnil svoju misiu počas Druhej svetovej vojny. Na ostrov, na ktorom pristál, ale zaútočila Godzilla. Hlavný hrdina sa jej nedokázal postaviť a tento traumatický zážitok ho prenasledoval aj do nasledujúceho života. Nanešťastie, spomienky sa zhmotnili a on bol znova nútený čeliť Godzille.

Godzilla Minus One
Zdroj: tmdb.org

Godzila sa vrátila ešte väčšia a nebezpečnejšia ako predtým. Jej besnenie zdanlivo zabilo Shikishimovu spolubývajúcu Noriko Oishi (Minami Hamabe), čo hlavného hrdinu zrazilo až na samotné dno. Koniec filmu ale odhalil, že Noriko nakoniec prežila, aj keď zostala zmrzačená – mentálne aj fyzicky. Režisér filmu Takashi Yamazaki vysvetlil, prečo sa ju rozhodol nechať nažive, aj keď to nutne neznamená, že ju čaká šťastný koniec:

Chcel som, aby sa Shikishima na konci opäť stretol s Noriko, ale nechcel som, aby to bol typický šťastný koniec. Rozhodol som sa nechať Noriko žiť týmto spôsobom. Keďže Godzilla je symbolom vojny a jadrových zbraní, tak aj keď nezomrela, neznamená to, že ju čaká len šťastie. Nie, nechcel som šťastný koniec… Som však v bode, kedy som nechcel mať ani krutý koniec.

Režisér si necháva dvere otvorené pre pokračovanie

Noriko a Shikishima sa síce znova stretli, scéna nám ale ukázala, že má Noriko na krku akúsi tmavú škvrnu. Okrem toho, že poukazuje na spojenie medzi ňou a obrovským Kaiju, môže ísť napríklad aj o znak rakoviny spôsobenej Godzilliným rádioaktívnym paprskom. Podobne ako Noriko, aj Godzilla udalosti filmu zrejme prežila, čo naznačila posledná scéna filmu.

Godzilla Minus One Noriko
Zdroj: TOHO

Režisér pre portál ComicBook prezradil, že by rád videl pokračovanie príbehov ľudí, ktorých sme videli v prvom filme. „Ak by sa mi to podarilo, rád by som nakrútil film, ktorý by zahŕňal to, čo sa s nimi stane potom.“

Film si v kinách celosvetovo zarobil doposiaľ 70 miliónov dolárov oproti zhruba 15-miliónovému rozpočtu. Diváci milovali spojenie veľkolepých vizuálnych prvkov s hlbokým ľudským prepojením, a tak si určite s radosťou pozrú aj prípadné pokračovanie jedného z najlepších filmov roka 2023.

Chceli by ste vidieť pokračovanie japonského filmu o Godzille?

Zdroj: comicbook.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -