Hideo Kojima a hra pre Microsoft? Najnovšie správy hovoria, že áno

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Nový projekt v príprave?

Meno spoločnosti Microsoft a legendárneho vývojára Hideo Kojima asi netreba bližšie predstavovať. Jediná firma, ktorá by mala silu konkurovať japonskému Sony sa až doposiaľ (čo sa hier týka) držala v úzadí, avšak najnovšia zobrala veci do svojich rúk a pre PlayStation chystá naozaj ťažké časy. Xbox Series X/S spoločne s PC sa dočkali atraktívnych exkluzívnych titulov, pričom z najnovších správ sa zdá, že i autor Metal Gear Solid a Death Stranding prechádza k pomyselnej konkurencii.

Za posledné roky ste si mohli meno už zmieneného vývojára najlepšie spojiť s kedysi mystickým projektom Death Stranding. Akčný survival odohrávajúci sa v otvorenom svete sa pýšil hereckými menami a dôkladne zapracovanou naratívnou líniou, ktorá sa zaoberala dospelými myšlienkami existencie, zániku a nepretržitého svetového kolobehu.

Z dostupných videí (a následných meme kompilácií) sa mohlo zdať, že v očakávanom titule iba chodíte. Skutočnosť je však taká, že obsahoval hneď niekoľko ďalších vrstiev a to vrátane zábavnej, zámerne taktickej, akčnej zložky v podobe strieľania a bojovania s prítomnými nepriateľskými frakciami. Ak si ale hráči niečo z tejto cesty naprieč zničenou Amerikou odniesli, sú to práve vyspelé a pútavé myšlienky, ktoré sa budú analyzovať ešte niekoľko rokov.

Hideo Kojima a spoločnosť Microsoft sa už údajne dohodli na podmienkach novej hry

Ak ste za posledné dve dekády sledovali tvorbu vývojára z východu, viete, že jeho tituly vychádzali primárne na konzolách PlayStation, prípadne na osobných počítačoch (v niektorých prípadoch i na Xbox). Každopádne, platilo, že dohoda bola primárne podpísaná so Sony a tým pádom bol Microsoft, respektíve vtedajší zástupcovia platformy Xbox v nevýhode. To sa najnovšie mení.

Obe zúčastnené strany totiž podpísali dohodu o jednaní ohľadom exkluzívneho titulu pre platformy Xbox (a teda zrejme aj pre PC). Podľa interných zdrojov ide o kľúčový krok k vytvoreniu zmieneného projektu, pričom právnici Hidea a Microsoftu sa budú snažiť vyjednať čo najlepšie podmienky pre svojich klientov.

O titule momentálne nič nevieme, avšak má fungovať na cloudovej technológii. Súčasne možno dodať, že nejde o konkrétny produkt. Microsoft chce údajne nechať Kojima Productions (vývojárove štúdio) voľnú ruku a neobmedzenú kreativitu. Čo z tejto kolaborácie nakoniec vznikne ukáže až čas.

Zradca!

Samozrejme, herná komunita je nezriedka nervózna z akejkoľvek výraznejšej zmeny, no a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Už stihla vzniknúť petícia, ktorá Kojimu označuje za zradcu a žiada zrušenie tejto spolupráce. Údajne by sa mal vrátiť na stranu víťazov a nespolupracovať s konzolou Xbox.

Pochopiteľne, podobné výstrely do tmy sú úplne zbytočné a ak budú zúčastnené strany spokojné, titul alebo tituly bez akýchkoľvek pochýb vzniknú. Zatiaľ ale nemôžeme predbiehať, nakoľko nemáme bližšie informácie. Tie ale budú prichádzať a my vás o nich budeme ihneď informovať.

Čo hovoríte na prípadný projekt týchto dvoch gigantov? Myslíte, že Hideo Kojima a Microsoft prídu s ďalším ikonickým počinom alebo sa výsledku obávate? Podeľte sa s nami o vaše názory prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: venturebeat.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -