Tvorca televízneho seriálu Alien: „Nie je to príbeh Ripleyovej,“. Čo všetko o Votrelcovi prezradil?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Minulý rok bolo oznámené, že televízny scenárista Noah Hawley (Fargo, Legion) prinesie franšízu Votrelec na malé obrazovky. Vôbec prvú televíznu adaptáciu Votrelca uvidíme na stanici FX. Detailov bolo odhalených veľmi málo, no seriál ponesie jednoduchý názov Alien. Jeho tvorca Hawley sa o projekte viac rozrozprával v rozhovore s magazínom Vanity Fair. Prezradil, že sa séria tentokrát nezameria na hlavnú protagonistku, Ellen Ripleyovú.

„Nie je to príbeh Ripleyovej. Je to jedna z najväčších postáv všetkých čias a myslím si, že jej príbeh bol vyrozprávaný celkom perfektne a ja sa doň nechcem miešať. Je to príbeh, ktorý sa odohráva aj na Zemi. Príbehy Votrelca boli vždy uväznené… uväznené vo väzení a uväznené vo vesmírnej lodi. Myslel som, že by bolo zaujímavé to trochu otvoriť, aby boli stávky „Čo sa stane, keď to nemôžete uväzniť?“ bezprostrednejšie.“

Už minulý rok sme sa dozvedeli, že seriál bude prvým Alien príbehom zasadeným na planéte Zem. Odohrávať sa bude v nie tak vzdialenej budúcnosti. Hawley sa okrem réžie postará aj o scenár a výkonnú produkciu, zatiaľ čo otec série Ridley Scott bude tiež produkovať.

Seriál Alien sa bude nakrúcať budúcu jar

Hawley už napísal scenár pre prvé dve epizódy, ktoré odštartujú produkciu budúci rok na jar. Doplnil, že pred-produkcia trvá tak dlho kvôli levelu kvality špeciálnych efektov. Jednoducho si berie svoj čas, aby seriál vytvoril čo najlepšie.

Načrtol aj ďalšiu tému, akou sa televízny seriál bude zaoberať. Jeho séria rozpovie príbeh o nerovnosti. Tento aspekt vysvetlil nasledovne:

„V mojom seriáli uvidíte aj ľudí, ktorí ich [Votrelcov] posielajú. Uvidíte teda, čo sa stane, keď nerovnosť, s ktorou teraz zápasíme, nebude vyriešená.“

Medzitým sa na svetlo sveta dostali koncepty a náčrty toho, ako mohol vyzerať Votrelec 5 od režiséra Neilla Blomkampa. Tu naopak malo ísť o pokračovanie príbehu Ellen Ripleyovej. Štúdio Fox sa namiesto toho obrátilo na otca franšízy Ridleyho Scotta, ktorý ju vzal úplne opačným smerom. O zrušenom filme sa toho viac dočítate v tomto článku.

Tešíte sa na seriál Alien odohrávajúci sa na planéte Zem? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com, geektyrant.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -