Vieme, kedy Apple vydá svoje futuristické inteligentné okuliare s rozšírenou realitou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ešte dávnejšie sme vám priniesli veľký článok, v ktorom sme zhromaždili všetky dôkazy, že inteligentné okuliare od Apple sa čoskoro stanú realitou. Predpoklad komunity nadšencov technológií bol správny, nakoľko portál The Information odhaľuje ich dátum vydania, ako aj ďalšieho produktu spojeného s rozšírenou realitou. Futuristický produkt by sme na očiach mali mať do pár rokov – presnejšie dátumy nájdete nižšie v článku.

Inteligentné okuliare od Apple

Apple pracuje na technológiách virtuálnej a rozšírenej reality už vyše 10 rokov. Viac ako dekádu dozadu totižto začali žiadať o rôzne patenty, ktoré do dokazujú, napísal portál MacRumors. Už dlhšie teda predpokladáme, že spoločnosť nevyvíja len jeden produkt, ale celú radu AR/VR zariadení. (AR = augmented reality – rozšírená realita; VR = virtual reality – virtuálna realita).

Zdroj: tomsguide.com

Prvé správy o rozšírenej realite, zabudovanej nie do existujúcich zariadení, ale do samostatného produktu sa objavili v novembri roku 2017Bloomberg vtedy oznámil, že Apple sa ako celok začne viac zameriavať práve na AR, ktoré by údajne malo byť hlavnou podstatou pripravovaného produktu – okuliarov. Potrebné technológie mali byť vyvinuté do roku 2019.

Dátumy vydania

Teraz sa dozvedáme, že Apple naozaj chystá v blízkom období až dva takéto produkty. Prvým by mal byť tzv. „AR (augmented reality) headset„, teda veľké okuliare, ktoré budú vzhľadom pripomínať modernejší a kompaktnejší Oculus Quest. Na hlavu by sme si ich údajne mali nasadiť už v roku 2022.

V roku 2023 by spoločnosť mala vydať okuliare s rozšírenou realitou, ktoré už budú tvarom a veľkosťou pripomínať bežné okuliare. Ak všetko pôjde podľa našich predstáv, pôjde o koncept podobný Google Glass, no technologicky aj softvérovo posunutý o niekoľko úrovní vyššie.

Apple to myslí vážne

Vieme, že na AR technológiách už v roku 2017 pracovalo cez 1 000 zamestnancov Apple, ako vtedy informoval portál The Verge. Výsledok vývoja verejnosť zahliadla v smartfóne iPhone X, ktorého predné senzory priniesli nielen odomykanie pomocou Face ID, ale aj možnosti využitia schopnosti tvorenia 3D skenov tváre napríklad vo forme AR EmojisTo však bol len začiatok.

Tim Cook
Tim Cook, CEO Apple; Zdroj: vox.com

Tim Cook koncom roka 2017 povedal, že aj napriek tomu, že už dlhšiu dobu vyvíjajú rozšírenú realitu, “technológie ešte neexistujú” na to, aby mohli priniesť AR okuliare “v kvalitnej forme.” Spoločnosť Apple podľa výkonného riaditeľa nezačne predávať produkt, pokiaľ nebudú schopní užívateľom priniesť “skvelý zážitok.

Vyzerá to teda tak, že ten správny čas je zhruba do štyroch rokov.

Zdroj: theverge.com, theinformation.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -