Ako Jana Dukátová, majsterka sveta, na divokej vode uzatvorí vodnoslalomársku kapitolu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jana Dukátová si to na domácej vode plánuje užiť

Jana Dukátová začínala pádlovať na rýchlostnom kajaku, pokojná hladina jej však pripadala nudná, tak prešla na divokú vodu. A tej ostala verná celých 25 rokov. Tento týždeň túto významnú profesionálnu vodnoslalomársku kapitolu uzatvára. A srdcový domáci kanál v Čunove, na ktorom začínala, jej dopraje skutočne krásnu bodku. Jana si to v týchto dňoch na vode plánuje ešte poriadne užiť, tak si to poďte užiť spolu s ňou.

„To, že môžem ukončiť kariéru majstrovstvami sveta doma, je krásne, nostalgické, emocionálne, je to niečo, čo sa naskytne len málo športovcom. To, že vybudovali tento areál, bolo križovatkou v mojom živote, určilo to moju dráhu na dlhých 25 rokov. Tu sa to všetko začalo a tu sa to pre mňa aj končí,“
hovorí Jana Dukátová s jej typickým úsmevom na tvári. Jedna kapitola sa síce uzatvára, voda však patrí k jej DNA a Jana to neplánuje meniť:

„Predtým, ako vystúpim zo slalomového kolotoča, by som ešte chcela mladej generácii odovzdať niečo z mojich skúseností a preto pripravujem pekný projekt s názvom Red Bull Under My Wings,“
prezrádza najbližšie plány úspešná kajakárka.

Kto je Jana?

Majsterka sveta aj Európy, štvrtá z olympiády v Rio de Janeiro, vždy profesionálna, vždy usmiata, známa jednou z najdokonalejších techník jazdy. Narodila sa a žije v Bratislave. V Karloveskej zátoke aj v Areáli Divoká v Čunove cibrila efektivitu každého záberu, a aj dokonalý sklz svojho kajaku na hladine. Jana Dukátová má rada, keď je každý deň niečím výnimočný. A taká bola aj jej profesionálna kariéra. Výnimočná.

Zdroj: TS Red Bull

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -