Na Karlovarský filmový festival dorazil aj Casey Affleck! – #3 KVIFF 2019

Nenechajte si ujsť

#3 KVIFF 2019

Nasledujúci deň bol opäť náročný. Dá sa povedať, že v určitých veciach nám skutočný festival uteká pomedzi prsty. Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch má pre návštevníkov množstvo akcií. Niektoré sa prekrývajú, no stále je tu čo robiť. My takýto „ozajstný“ festival zažijeme možno na pol dňa.

Ráno sme si pospali o hodinku dlhšie. S príchodom do pressu si dohadujeme veci na celý deň. Naším prvým dnešným cieľom je rozhovor a reportáž s československým fotografom Tonom Stanom. Pre veľa ľudí možno neznámy človek, ale je neoddeliteľnou súčasťou festivalu. „Jiří Bartoška mi zavolal skôr, ako mal prevziať festival v Karlových Varoch on, či by som s sním nespolupracoval.“

Fotograf Tono Stano.
Fotograf Tono Stano. Zdroj: Dominika Petráková

Grandohotel Pupp

Rodák zo Zlatých Moraviec nám ukazuje svoju izbu v najluxusnejšom hoteli v Karlových Varoch – v Grandhoteli Pupp (na oživenie pamäte, odohrávala sa tu určitá časť filmu Casino Royal). Krajší hotel široko-ďaleko nenájdete a bez akreditácie by sme sa tam nedostali.

Po prvej časti rozhovoru s Tonom Stanom máme chvíľu čas stráviť na recepcii v hoteli. A tu stretávame hviezdy ako Julianne Moore, jej dcéru Liv a manžela Barta, ktorí sa lúčia s hlavnými organizátormi festivalu pred odchodom späť do USA. O pár momentov predo mnou asi o 2-metre ďalej stojí aj oscarový Casey Affeck, ktorý chvíľu predtým došiel do hotela. Tono Stano mu bol predať fotky, ktoré mu nafotil pred rokom.

Fotograf Tono Stano
Fotograf Tono Stano

Prechádzame sa so Stanom do luxusnej reštauračnej časti hotela, kde s ním kolega robí druhý rozhovor. Začína byť čas obeda a do hodiny sa máme zúčastniť slávnostného premietania s Casey Affleckom a herečkou Annou Pniowsky.

Obed som nestihla ani dojesť, keď mi kolega napísal, že treba urýchlene prísť fotiť Caseyho a Annu na koberec.

Slnko nám pražilo priamo na hlavy a techniku, kedže bolo krátko pred 14-tou a čakáme, kedy prídu. Po príchode Caseyho ho zdraví dav fanúšikov a turistov. My zisťujeme, že ochranka bola na jeho príchod nepripravená, ako sme neskôr aj začuli od jednej z hlavných organizátoriek. Novinári z vyhradených častí sa vrhli na koberec pred Caseyho a chudák Anna, ktorá šla chvíľu za, ním sa musela medzi fotografov doslova predierať.

Po príchode do sály zisťujeme, že naše miesta už niekto obsadil (na festivale funguje princíp, že miesta, ktoré sú po vyhlásení voľné, môže niekto iný obsadiť). Casey a Anna sa na chvíľu objavia na pódiu a povedia pár slov o filme. Ja sa nakoniec pred začatím snímky rozhodnem ísť radšej do pressu spracovať fotografie ako dve hodiny sedieť na zemi.

Po spracovaní materiálu a jeho zaslaní sme sa s kolegyňou rozhodli ísť na novinárske premietanie filmu Forman vs. Forman. Obe sme uznali, že ide o skvelé spracovanie života českého rodáka a oscarového výhercu Miloša Formana. (Ak máš možnosť, tak choď!)

Nakoniec celý deň uzatvárame svetovou premiérou slovenského filmu Nech je svetlo. Premiéry sa zúčastnila aj väčšina tvorcov filmu. Po skončení jedna časť z nás išla na párty s tvorcami filmu, ďalšia do štvrtej rána strihala reportáž do RTVS a posledná časť sa rozhoda ísť na internát skôr a konečne sa vyspať.

Ďalší blízky pohľad na najväčšiu filmovú udalosť v strednej a východnej Európe nájdeš na tomto odkaze.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -