Postavy zo seriálu Money Heist a ich príbehy. Aké sú ich skutočné mená a čím boli pred veľkou lúpežou?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Postavy zo seriálu Money Heist – tento článok obsahuje spoilery

Postavy zo seriálu Money Heist

Postavy z Netflix seriálu Money Heist skrývajú oveľa viac, než vieme. Poznáme ich pod prezývkami, ktorými sú zvyčajne názvy miest po celom svete. Kým ale v skutočnosti sú a aké boli ich životy pred tým, než ich Profesor zozbieral a zasvätil do jednej z najväčších lúpeží v Španielsku? To a omnoho viac sa o obľúbených zlodejoch dočítate v tomto článku.

Profesor

money heist - profesor
Zdroj: newsradarr.com

Profesor je jednou z hlavných postáv seriálu Money Heist. Jeho pravé meno je však Sergio Marquina. Práve z jeho hlavy vzišiel celý plán o lúpeži vo veľkej Royal Mint v Španielsku. Neskôr sa postaral aj o priebeh druhej lúpeže španielskej banky. Ani jedna z týchto lúpeží nebola čisto jeho nápadom. Pri prvej naplnil sen svojho nebohého otca a pri druhej to bol práve jeho brat Berlin, ktorý prišiel s nápadom. Na prvú lúpež sa pripravoval niekoľko rokov.

Tokyo

money heist - tokyo
Zdroj: moneyheistseason4.com

Hlavnou postavou a rozprávačom celého príbehu je zlodejka Tokyo. Jej skutočné meno je Silene Oliveira a má za sebou už mnoho malých lúpeží. Už niekoľkokrát bola zatknutá, pretože ju prichytili. Pravdepodobne za to môže jej detinskosť a výbušná povaha, ktorá neraz skomplikovala aj dve obrovské lúpeže. S Profesorom sa stretla po tom, ako telefonovala so svojou milujúcou mamou a chystala sa k nej domov. Čo však nevedela (a Profesor našťastie áno) bolo, že u jej mamy ju čaká celá policajná jednotka pripravená ju zatknúť.

Rio

money heist - rio
Zdroj: seriesandsofa4ever.blogspot.com/

Rio je najmladším a teda emocionálne najlabilnejším zlodejom z partie. Volá sa Aníbal Cortés a je počítačovým géniom. Už ako teenager zistil, že so svojimi technickými zručnosťami si vie veľmi dobre zarobiť v ilegálnom svete. Opustil svojich rodičov, no stále ich miluje a majú naňho veľký vplyv. Nechce, aby vedeli o jeho nelegálnych aktivitách a aby ho znenávideli. Počas prvej lúpeže sa zaľúbi do Tokyo, ktorá mu nakoniec lásku opätuje a tým porušia Profesorove pravidlo o žiadnych vzťahoch v partii.

Berlin

money heist - berlin
Zdroj: filmdaily.co

Túto postavu buď milujete alebo nenávidíte. Berlin je namyslený, drzý a necitlivý, no veľmi dobrý vodca a hovorca. Pravým menom je Andrés de Fonollosa a je Profesorov starší polovičný brat. Trpí Helmerovou myopatiou, kvôli ktorej má skorú smrť zaručenú. Pred veľkou lúpežou vykrádal šperky. Za svoj život mal mnoho manželiek, najčerstvejšou z nich bola záhadná Tatiana. Býval v kláštore s mníchmi, kde spolu s Palermom plánoval lúpež španielskej banky. Tej sa však nedočkal, pretože umrel ešte v druhej sérii seriálu.

Nairobi

money heist - nairobi
Zdroj: meaww.com

Nairobi je zlodejkou, matkou, feministkou, leaderkou a mnohým ďalším. Jej meno je Ágata Jiménez. Vyrastala v chudobných podmienkach a tak sa v mladosti naučila falšovať peniaze. Má jedného syna, ktorý sa volá Axel a ktorého otec ju opustil hneď ako zistil, že je tehotná. Nairobi využila svojho syna na pašovanie drog, za čo jej bol odobratý. Stále ho však milovala a chcela ho nájsť. To sa jej bohužiaľ už nepodarí, pretože vo štvrtej sérii umrela.

Denver

money heist - denver
Zdroj: ar13.cl

Denverove pravé meno je Daniel Ramos. Poznáme ho hlavne vďaka jeho ikonickému smiechu. Do veľkej lúpeže šiel so svojím otcom, ktorého prezývali Moscow. Vyrastal bez mami. Počas teenagerských rokov mal priateľku menom Vane, s ktorou mu to však nevydržalo. Pri prvej lúpeži spoznal rukojemníčku Mónicu, do ktorej sa zaľúbil a po lúpeži sa vzali. Vychováva jej syna menom Cincinnati.

Moscow

money heist - moscow
Zdroj: wallpapersafari.com

Moscow sa pravým menom volá Agustin Ramos. Bol otcom Denvera a presvedčil Profesora, aby vzal do lúpeže aj jeho syna. Pracoval ako baník, no neskôr sa rozhodol pre ilegálne aktivity kvôli jeho klaustrofóbii. Pomocou baníckych zručností sa vedel vlámať do bánk a vylúpiť ich. Jeho manželka (Denverova mama) bola závislá na drogách. Jedného dňa ju vyhodil z auta a odišiel aj s Denverom ďaleko od nej. Do lúpeže sa so synom zapojil, aby Denverovi pomohol splatiť jeho dlh (Denverovi z auta ukradli drogy, ktoré mal pašovať).

Helsinki

helsinki
Zdroj: imdb.com

Helsinki sa pravým menom volá Mirko Dragić a pochádza zo Srbska. Je vojnovým kriminálnikom (bojoval v vo vojne v Juhoslávii). Počas druhej lúpeže sa zaľúbil do Palerma, ktorý ho však len využíval. Jeho zas milovala Nairobi, no napriek tomu, že spolu žili a boli najlepší priatelia, nikdy sa nedali dokopy kvôli faktu, že Helsinki je homosexuál. Navonok pôsobí drsne a zlovestne, no jeho srdce je čisté a je veľmi emocionálny.

Oslo

oslo
Zdroj: moneyheistseason4.com

Oslo pochádza zo Srbska. Jeho pravé meno je Radko Dragić. Helsinky je jeho bratranec a spoločne bojovali vo vojne. S Helsinkym fungujú ako balkánska sila – svaly a zbrane. Chránia ostatných zlodejov z partie pri veľkej lúpeži. Bol veľmi tichý a nevieme o ňom veľa, pretože umrel už v prvej sérii seriálu. Jeden z rukojemníkov ho udrel do hlavy a po tom, ako bol dlho v kóme, ho Helsinky zadusí vankúšom. Vedel, že aj keby sa prebral, už by nemohol normálne fungovať a stratil by svoj charakter.

Lisbon

Lisbon
Zdroj: annahar.com

Rachel Mirillo, ako sme ju najprv poznali, bola inšpektorka vyšetrujúca prvú lúpež. S Profesorom sa však nakoniec tak zblížila, že zmenila stranu a postavila sa k zlodejom a vytvorila si alias – Lisbon. Žila so svojou mamou, ktorá trpela Alzheimerom a svojou dcérou. Jej exmanžel ju vo vzťahu bil a znásilňoval a ona sa s tým stále nevyrovnala. Pri druhej lúpeži už napomáhala zlodejom spolu s Profesorom.

Stockholm

stockholm
Zdroj: beyazperde.com

Stockholm bolo alias, ktoré dostala rukojemníčka z prvej lúpeže – Mónica Geztambide. Po tom, ako sa zaľúbila do Denvera sa taktiež pripojila k partii zlodejov. Pred tým pracovala ako sekretárka v Royal Mint a mala aféru so ženatým kolegom Arturom. Otehotnela s ním, no on si nechcel pokaziť život. Svoje meno dostala po slávnom Štokholmskom syndróme (keď sa rukojemník od strachu naviaže na svojho únoscu). Po lúpeži porodila syna menom Cincinatti, ktorého spolu s Denverom vychovávali.

Bogotá

bogota
Zdroj: fr24news.com

Bogotá sa objavil až v tretej sérii seriálu. Jeho meno stále nevieme. Dokonca ani o jeho minulosti nie je veľa známe, iba to, že má sedem detí s rozličnými ženami. Poznal sa s Berlinom a Palermom ešte pred prvou lúpežou a zúčastnil sa aj svadby Berlina a Tatiany. Počas druhej lúpeže sa zaľúbil do Nairobi.

Palermo

palermo
Zdroj: screenrant.com

Záhadného muža menom Martín Berrote poznáme skôr pod prezývkou Palermo. Bol Berlinovým najlepším priateľom a spoluzakladateľom plánu na vylúpenie španielskej banky. Taktiež ho však spoznávame až v tretej sérii Money Heist. Profesor mu spočiatku nedôveroval, no nakoniec sa rozhodol prenechať mu líderstvo pri druhej lúpeži. Pochádza z Bueno Aires v Argentíne. Bol zaľúbený do Berlina a jeho smrť mu zlomila srdce.

Marseille

Marseille
Zdroj: twitter.com

Ani Marseilleove meno stále nie je známe. Patrí medzi záhadné postavy v seriáli Money Heist. Vieme o ňom iba to, že je veľkým milovníkom zvierat a taktiež sa poznal s Berlinom, Palermom a Bogotom ešte pred prvou lúpežou. Predtým pracoval ako nájomný vrah. Rozpráva mnohými jazykmi a pomáha zlodejom a Profesorovi zvonka. Bojoval vo vojne po boku svojho psa a partnera menom Pamuk a choval fretku menom Sofia, ktorú zlodeji neskôr využili pri falošnom úteku z banky.

Ktoré postavy z Money Heist máte najradšej? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: money-heist.fandom.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -