Čo bude mať podľa slov režiséra Uncharted film spoločné s Indiana Jonesom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Opripravovanej filmovej adaptácii hry Uncharted sme vám písali už viac krát. V tomto článku sme vám oznámili, že režisérom filmu bude Shawn Levy. S týmto oznámením sme boli naozaj spokojní, pretože Shawn nám priniesol skvosty ako Noc v Múzeu, Oceľová Päsť a pár epizód seriálu Stranger Things. Naposledy sme sa však nahnevane vyjadrili k tomu, že očakávaný Uncharted film bude prequel a mladého Nathana Drakea si zahrá mladý Tom Holland. Veľká zmena scenáru sa totižto udiala ako odpoveď na požiadavku herca. Už mnohokrát v minulosti sme sa však splietli a preto ani teraz nebudeme odsudzovať projekt v rannej fáze vývoja. Necháme to na filmárov, ktorí vo svoju snímku naozaj veria.

Uncharted film
Mladý Nathan Drake a Tom Holland; zdroj: comingsoon.net

Shawn Levy opisuje Uncharted film ako Indiana Jones pre novú generáciu

V dlhom rozhovore s kanálom Nerdist sa Levy rozrozprával o kinematografickom potenciáli, ktorý sa v hernej sérii Uncharted nachádza. Podľa neho totiž perfektne vtiahne moderné publikum. Stále sa tiež drží názoru, že rozhodnutia natočiť prequel a obsadiť do hlavnej úlohy Toma Holland boli správne:

Pre mňa bolo presvedčenie, že hry samotné sú úžasné, od začiatku faktom. Duša hry, spolu s akčnými sekvenciami, kreatívnym prostredím a hlavne skvelým Nathanom Drakeom ma o tom presvedčili okamžite. A to práve sú veci, ktoré tvoria úspešný film. Všetko to však zapadlo dohromady ako puzzle keď som sa stretol s Tomom Hollandom a on mi prezentoval nápad radšej natočiť príbeh pôvodu. V hrách sme žiaľ videli iba kúsok dôležitého momentu v Nathanovom živote. Rozprávam o chvíli, kedy sa stretol so Sullym, ktorá poskytuje obrovský potenciál pre skvelý film, a z hry ho jednoducho nevyťažíte.

Našou snahou je teda vziať dušu a tón hier – spolu s vizuálne perfektnými prostrediami – a aplikovať ich na kapitolu Nathanovho príbehu, ktorú ste ešte nezažili. Ak všetko vyjde podľa našich predstáv vytvoríme niečo nasledovné: film, ktorý sa klania hrám Uncharted, pričom taktiež získame filmovú sériu ako Indiana Jones a budeme ju môcť sprostredkovať publiku, ktoré nevyrastalo na Indianovi Jonesovi.

Nie je tajomstvom, že filmovým štúdiám sa ešte nikdy nepodarilo správne adaptovať herný príbeh. Ako si myslíte, že to dopadne tentokrát? Budeme opäť sklamaní? A čo vravíte na ambiciózne zrovnávanie novej filmovej série, ktorú Uncharted film začne, s legendárnym Indiana Jonesom?

ZDROJNERDIST

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -