Zúfalý boj o prežitie v nádhernom horskom prostredí. Napínavý triler V pasci štartuje v slovenských kinách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Severské filmy mali vždy svoje vizuálne čaro a minuloročný akčný triler V pasci je tomu dokonalým príkladom. Kvôli pandémii sme si na tento boj o prežitie museli počkať až do dnešného dňa a film po dlhých mesiacoch odpočinku zavítal do slovenských kín.

Nórski tvorcovia si pre diváka pripravili poriadne hustú atmosféru sprevádzanú strachom a napätím. Režisér Joachim Hedén dokazuje dávku filmárskeho umenia, ktoré sa rozhodol situovať do nádherného horského prostredia. To dodáva celej scenérii ten správny náboj energie a tak sa na svetlo sveta dostal výnimočný filmový kúsok, ktorý sa určite oplatí vidieť.

Napínavý akčný triler V pasci zmení tvoj pohľad na nevinné potápanie raz a navždy

Áno, presne tak. Aj keď máme dočinenia s akčným trilerom olízaným drámou, niekoľko hororových prvkov veru nechýba a vidieť ich aj v ukážke vyššie. Práve tie dolaďujú tento film do jednotného celku, v ktorom si divák zaručene nájde očakávané uspokojenie. Z hôr sa totižto veľmi rýchlo presunieme pod morskú hladinu a ženské duo v hlavných úlohách sa bude musieť vysporiadať s neľahkou skúškou. Tempo sľubuje intenzitu a dynamickosť s presvedčivými hereckými výkonmi.

Príbeh plný chaosu a falošnej lásky

Niekoľko dní po Vianociach sa nevlastné sestry Ida (Moa Gammel Ginsburg) a Tuva (Madeleine Martin) vydajú na zimný ponor do odľahlej časti nórskeho pobrežia. Avšak na konci ponoru ostáva Tuva uväznená pod hladinou. Keď sa Ide podarí vyplávať na povrch, aby zavolala pomoc, zistí, že odlomené skaly pochovali ich vybavenie, telefóny a kľúče od auta. Ida a Tuva sa tak nechcene ocitnú odrezané od akejkoľvek šance na záchranu.

Vo filme je Ida podrobená skúške charakteru a sily, keď kvôli záchrane svojej nevlastnej sestry musí prekonať samú seba. No kým Ida bojuje o záchranu Tuvy, veľmi rýchlo príde na to, že sesterské puto nie je tak silné, ako sa zdalo. Ukáže sa, že už nejde len o prežitie, ale aj o ich vzájomný vzťah a jedno nesprávne rozhodnutie môže spôsobiť fatálne následky.

Scenár bol pôvodne napísaný o horolezcoch, ktorí v polovici výstupu prídu o vybavenie. Joachim Hedén však dostal originálnejšiu myšlienku a nakoniec príbeh zasadil pod morskú hladinu. Za tento nápad ho chvála od kritikov určite neobišla a jeho najnovší film V pasci si môžeš od 17. júna 2021 vychutnať aj v kinosále. Takže, ak si potrpíš na prepracované trilery, ktoré ti miestami uberú kyslík ako hlavným hrdinkám príbehu, nech sa páči.

V pasci film plagát
Zdroj: continental-film.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -