Hviezda Hry o tróny prekvapuje v novom sci-fi. Odhalí znepokojivú budúcnosť

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Predstavte si, že by páry v budúcnosti dostali možnosť zdieľať svoje tehotenstvo prostredníctvom prenosných zariadení – kapsulí, pripomínajúcich dizajnové vajíčka. Dieťa by sa v nich spokojne vyvíjalo a rodičia by sa striedali v starostlivosti o plod. Bolo by to bezpečnejšie, rovnoprávnejšie, bezbolestné… Alebo žeby nie tak celkom? V originálnej sci-fi komédii Pod Generation, ktorá príde do slovenských kín 19. októbra, zistíme, ako by takýto nápad mohol fungovať v praxi.

Trailer na sci-fi komédiu Pod Generation

Emilia Clarke, ktorú poznáme ako Khaleesi zo seriálu Hra o tróny, sa vo filme predstaví ako úspešná mladá žena, ktorá sa rozhodne otehotnieť. Vo svete budúcnosti, v ktorom žije, si však môžete vybrať medzi prirodzeným tehotenstvom a možnosťou vyvinúť dieťa v tzv. „pode“, prenosnej kapsuli, ktorá nahrádza maternicu. Jej manžel, ktorého stvárňuje Chiwetel Ejiofor, známy z filmov 12 rokov otrokom či Doctor Strange, sa technologickej novinke najskôr bráni, no z lásky k svojej žene súhlasí.

O kapsulu sa môžu starať obaja nastávajúci rodičia a zodpovednosť za vývoj plodu, ale aj starostlivosť je tak rovnomerne rozdelená. Dokážu si však obaja rodičia vytvoriť budúcemu potomkovi rovnako silné puto? Čo ak nezafunguje materinský cit? A aké plány vôbec má organizácia, ktorá za touto technológiou stojí?

Pod Generation
Zdroj: Continental film

Nedávno zverejnený trailer ukazuje vycibrený vizuál filmu, vynikajúce herecké výkony a citlivý, hoci miestami sarkastický humor, ktorým sa bude snímka vyznačovať. Režisérka a scenáristka Sophie Barthes svojimi predchádzajúcimi autorskými filmami dokázala, že dokáže pracovať s bizarnými komediálnymi motívmi (komédia Duša Paula Giammatiho), ale že tiež rozumie komplexnosti ľudskej psychiky (historická dráma Pani Bovaryová). V hrejivej sci-fi komédii Pod Generation nám predstaví svoju víziu budúcnosti a výziev, ktoré môže ľudstvu priniesť.

Snímku o mesiac do slovenských kín prinesú spoločnosti Continental filmFOXX MEDIA GROUP.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -