Väčší bizár ste roky nevideli. Google pobavil celý svet absurdným Bluetooth vynálezom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kto to využije?

Snívalo ste niekedy o tom, že by ste mohli klávesy na písanie nosiť na svojej hlave? Či už vám to nikdy nenapadlo alebo ste z akéhokoľvek zvláštneho dôvodu odpovedali áno, treba zbystriť pozornosť nad novým doplnkom. O téme infomruje Gizmodo.

Treba však upresniť, že nejde o oficiálny výrobok, ktorý spoločnosť uvedie na trh. Namiesto toho pochádza z krajiny podobných šialeností, z Japonska. Tu sa nachádza samostatný tím, ktorý sa venuje (virtuálnej) klávesnici Gboard už od roku 2016 a vytvára jej nové podoby. Tento raz ju môžete nosiť. Nie nosiť so sebou, ale doslova na sebe.

Nástroj na písanie, ktorý môžete nosiť… na hlave

Automaticky by sa núkala otázka, či niečo takéto môže aj reálne fungovať. Na to hneď odpovedajú zamestnanci Google Japan, ktorí na oficiálnom YouTube kanále spoločnosti vysvetľujú, ako sa dá šiltovka používať. Podľa toho, ako pootočíte hlavu alebo ju nakloníte, sa vytvorí po stlačení (a prenesení bluetoothom do vášho zariadenia) znak.

Pri troche tréningu sa tak vraj môžete naučiť písať celé vety, a to nielen v japonskej hiragane, ale aj v latinke. Ani tým sa vývoj nezastavuje. Tím hovorí, že chce neskôr priniesť varianty, ktoré majú obal ako na mobilný telefón, tie, ktoré budú na solárny pohon alebo dokonca verziu so zabudovaným displejom.

google vynalez klavesnica
Zdroj: Google Japonsko

Vyrobiť si ju môžeme doma, avšak má to háčik

Ako sa však k nej dostať, keď sa nebude predávať? Na to tvorcovia hneď mysleli a na ich stránke priniesli voľne stiahnuteľný návod, ako si môžete „nadstavbu“ na vlastnú šiltovku vyrobiť z kartónu. Potrebujete však na to znalosť japončiny alebo prekladateľa.

Druhou možnosťou je tlač na 3D tlačiarni, ktorú ponúka s kompletným návodom na zloženie portál Github. Navyše k nemu potrebujete „iba“ inarciálny senzor so šiestimi osami, USB-C na nabíjanie, Bluetooth pre spárovanie so smartfónom a prepínač na vypnutie/zapnutie. No povedzte, nestojí to však za takéto „triky s klobúkom“?

Zdá sa vám klávesnica ako šiltovka absolútne šialeným nápadom, alebo by ste tento vynález reálne aj skúsili? Alebo nebodaj patríte k cieľovke, ktorá by ho používala? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: gizmodo.com; github.com; Google Japan

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -