Ako sa tvorili vizuálne efekty dystopického filmu Blade Runner 2049 od Denisa Villeneuvea?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ si mám vybrať jeden z najlepších, najzaujímavejších a najkrajších filmov tohto roka, určite mi príde na rozum Blade Runner 2049. Režisér Denis Villeneuve natočil pokračovanie ikonickej a legendárnej snímky, za ktoré by sa nehanbil ani sám Ridley Scott. Čo však na tomto filme excelovalo pravdepodobne najviac? Určite sa zhodneme, že týmto faktorom bola vizuálna stránka. Bolo by hriechom, pokiaľ by nový Blade Runner nebol na Oscaroch nominovaný za najlepšiu kameru a vizuálne efekty. Aspoň jednu z týchto kategórií musí aj samozrejme premeniť! Pokiaľ vás zaujíma, ako sa tvoril nádherný dystopický, post-apokaliptický a neonóvý svet tohto filmu, určite čítajte ďalej!

Blade Runner 2049
Zdroj: burgkino.at

Vizuálne efekty filmu Blade Runner 2049

Umelci v štúdiu Rodeo FX pracujú s režisérom Denisom Villeneuveom už nejaký ten rok. Prvýkrát spolu kolaborovali ešte v roku 2011 pri filme Incendies. Odvtedy sa stretli pri filmoch ako Enemy a Arrival, a teraz samozrejme Blade Runner 2049. Štúdio tak na čele s  vedúcim Johnom Nelsonom zverejnilo video toho, ako sa vytvárali vizuálne efekty (VFX) tohoto vizuálne orgazmického zážitku. Či už neónové uličky mesta alebo post-apokalyptická púšť – Všetko bolo dotvorené pomocou zeleného plátna a šikovných rúk umelcov zo štúdia Rodeo. Ako však ukazuje video samotné, režisér Denis Villeneuve sa snažil použiť čo najviac praktických efektov, pričom vizuálnymi to všetko iba doladil.

Nominácie na Ceny akadémie sa blížia a my tak držíme palce Rogerovi Deakinsovi, ktorý sa postaral o kinematografiu filmu. Taktiež je dôležité spomenúť, že už o pár dní si budete môcť užiť nového Blade Runnera aj doma – Či už v 1080p Web-DL verzií alebo neskôr v januári aj na Blu-ray. Tak čo, ako sa páčil vizuál filmu Blade Runner 2049 vám? Budete mu na Oscaroch držať palce? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -