Film Lady Bird prekonal oscarový Moonlight a stáva sa tak komerčne najúspešnejším počinom od štúdia A24!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Filmové štúdio A24 je známe svojimi menšími, no naozaj úspešnými snímkami. Medzi ne patria napríklad Ex Machina, A Ghost Story, Čarodejnica, Swiss Army Man alebo Enemy. Ich najväčším úspechom však doteraz bol film Moonlight, ktorý si minulý rok vyslúžil Oscara. Tento kontroverzný počin bol pre štúdio A24 aj najzarábajúcejším a komerčne najúspešnejším. Verte či nie, Moonlight bol práve prekonaný jedným z najlepšie hodnotených filmov v histórií – Lady Bird od Grety Gerwig. O tomto projekte sme vám už samozrejme písali ako o najlepšie hodnotenom filme na Rotten Tomatoes. Odvtedy sa film dočkal iba jednej „skazenej“ recenzie, takže si drží hodnotenie 99%.

dráma lady bird
Zdroj: burnsfilmcenter.org

Film Lady Bird prekonal Moonlight

Najnovšie informácie zo stránky Box Office Mojo však prezradili, že Lady Bird prekonal Moonlight a stáva sa tak komerčne najúspešnejším počinom od štúdia A24. Snímka Moonlight si doma zarobila $27.8 miliónov, zatiaľ čo Lady Bird prekonal hranicu $28.3 miliónov. Úspech tohto filmu je však iba na začiatku, pretože sa ešte nedočkal celosvetového vydania. Bolo by však zaujímavé vidieť, ako by film narástol, pokiaľ by dostal Oscara. Moonlight totižto po svojej výhre zaznamenal 227% zvýšenie príjmov v Box Office. Každopádne, už teraz je Lady Bird veľkým úspechom, kedže samotná produkcia snímky stála pod $10 miliónov. Sme naozaj zvedaví, či sa bude filmu dariť na Oscaroch rovnako dobre, ako prekonanému Moonlightu

Veľké uznanie samozrejme patrí aj štúdiu A24, ktoré dosahuje takéto úspechy aj bez produkovania blockbusterov. Tento rok totižto vytvorili aj úspešný film The Disaster Artist, ktorý sa u nás ešte nedočkal vydania. Snímka od Jamesa Franca sa totižto taktiež teší výborným hodnoteniam a celkovým ohlasom. Pokiaľ sa o tomto filme chcete dozvedieť viac, určite klikajte na tento odkaz. Čo hovoríte na úspech snímky Lady Bird? Myslíte, že sa jej bude rovnako dariť na odovzdávaní Cien akadémie?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -