17 ročné čakanie končí, Lovci pokladov 3 už vznikajú. Režisér odhalil aj prekvapivé tajomstvo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Lovci pokladov 3 sa pripravujú

Režisér Jon Turteltaub dal nádej všetkým fanúšikom dobrodružných akčných kúskov s hľadaním pokladov, obvlášť série, v ktorej si zahral hlanvú úlohu Nicolas Cage. Portál Movieweb prináša jeho slová, ktoré hovoria, že sa film Lovci pokladov 3 už pripravuje. Časti príbehu nielen naznačoval, ale priniesol aj obrovskú informáciu o návrate jednej z postáv.

Prvý film prišiel ešte v roku 2004 a predstavil Cagea ako Benjamina Franklina Gatesa, nadeného historika, kryptografa a hľadača pokladov. Dostal sa k tajomstvu, ktoré zahŕňalo slobodomurárov, siahalo k americkej občianskej vojne a musel kvôli nemu ukradnúť Deklaráciu nezávislosti. Pokračovanie z roku 2007 s podtitulom Kniha tajomstiev malo ešte väčší (komerčný) úspech, hlavne však divákov nechalo s veľkým cliffhangerom.

lovci pokladov 3
Zdroj: TMDB

17 rokov čakania je na konci

17 rokov tak túžia fanúšikovia po pokračovaní a teraz všetko nasvedčuje tomu, že ho konečne dostávame. Ešte počas marca na danú tému rozprával producent Jerry Bruckheimer, ktorý sa vyjadril, že nie je nikto z ich tímu, kto by si neprial pokračovanie. Podľa jeho slov už na ňom aktívne pracujú.

Rovnaké slová potvrdzuje aj režisér, ktorý vystúpil v podcaste National Treasure Hunt. Prezradil, že sa na scenári už vo veľkom pracuje a píše ho údajne veľmi, veľmi, dobrý autor. Meno však neprezradil, aj týmto však kvitoval Bruckheimerové tvrdenia z marca.

film lovci pokladov
Zdroj: TMDB

Prekvapivý návrat postavy

Tvorcovský tím si uvedomil, že nikto z nich nemladne a teraz je lepší čas na tvorbu filmu ako kedykoľvek predtým. S týmto argumentom a zdôraznením naozaj silného scenára podľa jeho slov nebolo vôbec náročné predsvedčiť hlavného hereckého predstaviteľa, Cagea. Zaujímavo však dodal, že sa vráti aj ďalší z hercov – Sean Bean.

Bean si v prvom filme zahral zápornú postavu menom Ian Howe. Videli sme, ako ho na konci zatkla FBI a je uväznený. Vzhľadom na to, že od prvého filmu ubehlo 20 rokov, jeho prepustenie dáva aj v deji zmysel.

lovci pokladov sean bean
Zdroj: Walt Disney Pictures

Seriál budú ignorovať

Rovnaká pripomienka ohľadom filmu Lovci pokladov 3 padla aj v samotnom rozhovore. Moderátor sa pýtal, či bude Howe už prepustený z väzenia. Na to Turteltaub odpovedal:

„Skvelá otázka. Odopoveď je, že je. Alebo čoskoro bude. Viem, že to znie ako nápoveda pre tretí film a nehovorím, že nie je. Ale ani, že je.“

Táto kryptická odpoveď je takmer posledná informácia, ktorú režisér ohľadom chystaného filmu poskytol. Posledná vec, ktorú dodal je, že trojka nebude mať nič spoločné so seriálovým spracovaním Na hrane histórie, ktoré sme dostali v 2022. Tak si ho zhrňme – tretí film sa chystá, vracajú aj Nic Cage aj Sean Bean, scenár má byť fantastický. To je dostatok dôvodov na radosť.

Čo hovoríte na správu, že už vzniká film Lovci pokladov 3 a že sa v ňom vráti aj záporák z jednotky? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -