Apple iPhone 11 cena, dátum vydania a špecifikácie – Všetko, čo vieme

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

iPhone 11 cena, dátum vydania a špecifikácie

iPhone 11 cena, dátum vydania a špecifikáciePoďme si spoločne zhrnúť, čo všetko vieme o nadchádzajúcej vlajkovej lodi Apple!

iphone 11
Zdroj: wccftech.com

Nový čip a veľkosti displeja

Rok 2018 priniesol nadšencom telefónov od Apple širší výber. Technologický gigant totižto ponúkol až 3 rozdielne modelyiPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Očakáva sa, že v roku 2019 tomu nebude inak, pričom rôzne dohady o dizajne a technických špecifikáciách začali už dávno.

iPhone 11 (alebo iPhone XI) teda ponúkne po vzore starších bratov 3 verzieklasickú, väčšiu a lacnejšiu. Pod kapotou budú všetky poháňané novým 7nm A13 čipom, ktorý, ako tomu býva každý rok, ponúkne vyšší výkon a lepší menežment batérie. Očakáva sa, že sa zväčší plošná veľkosť čipu, čím sa celkom slušne navýši počet tranzistorov.

apple a13 iphone 11 chip cip procesor
Zdroj: mysmartchoice.org

Čo sa týka displejov, tu sa zmeny neočakávajú. iPhone 11 a iPhone 11 MAX budú osadené rovnakými 5,8 a 6,5 palcovými OLED displejmi z minulého roka, zatiaľ čo iPhone 11 R ponúkne 6,1 palcový LCD panel. Realistická zmena sa môže udiať len zlepšením rozlíšenia na tomto lacnejšom Liquid Retina LCD paneli, no žiadne predbežné správy to, žiaľ, nenaznačujú.

Nový fotoaparát, dizajn a funkcionality

Dizajnom sa budú nové smartfóny podobať na predchádzajúce modely 2018, resp. budú takmer identické. Hovorí sa len o 0,5 milimetra hrubšom tele kvôli novým fotoaparátom a o niečo väčšej batérii.

Apple sa pridáva do klubu výrobcov, ktorí ponúkajú trojité foťáky. iPhone 11 a iPhone 11 MAX teda budú zachytávať fotky obyčajne, širokouhlo a teleobjektívom. Ich lacnejší brat iPhone 11 R bude mať len dva fotoaparáty, aj keď zatiaľ nevieme, či bude ten obyčajný doplnený o širokouhlý alebo teleobjektív.

iphone 11 cena fotoaparat
Zdroj: businessinsider.com

Tohtoročná rada iPhonov poprvýkrát príde so širokouhlým fotoaparátom, ktorého funkcie chce Apple využiť na zaujímavú novinku. Samozrejme, môžete ním klasiky odfotiť širší uhoľ zorného poľa. Nový objektív však fotku cvakne aj vtedy, keď budeme fotiť normálnym fotoaparátom – tú dočasne pripojí ku tejto normálnej fotografii, aby sme v galérii mohli dodatočne odkrývať časti zorného poľa a orezávať.

Zlepšenie kvality senzorov by mala byť samozrejmosť, pričom to isté sa dá povedať aj o prednom fotoaparáte. Dohady vravia, že ten bude poháňať nový 12Mpx senzor s rozoznávaním hĺbky obrazu a možnosťou nahrávania videa v 120 snímkach za sekundu.

techpit

Zmeny doslova pocítime aj vďaka novému Taptic Engineu. Vibračný systém ponúkne nové funkcie, ktoré doteraz neboli možné, no okrem toho vylepší existujúci Haptic Touch. Nové iPhony pre rok 2019 nebudú ponúkať 3D Touch, teda aspoň nie tak, ako doteraz.

iphone apple
Zdroj: theverge.com

Technologických nadšencov zamrzeli správy, že nové iPhony nebudú používať USB-C na nabíjanie, ale starý Lightning Port. Novinka však môže prísť pod zadným skleneným panelom. Dohady vravia, že novinka nám dovolí bezdrôtovo nabíjať zariadenia ako Apple Watch či AirPods, len ich priložením ku zadnej strane smartfónu.

Dátum vydania a cena

iPhone 11 bude podľa všetkého predstavený na jeseň 2019. Apple novú radu vlajkových lodí predstaví počas septembrového eventu, na ktorom bude predstavená aj 5. séria inteligentných hodiniek. Predaj by sa mal začať v nasledujúcich týždňoch, teda koncom septembra až v októbri.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ceny nových iPhonov majú byť rovnaké ako minulý rok. Za základné modely teda v odomknutej verzii zaplatíme toľkoto:

  • iPhone 11 (64GB) – 1 129 €
  • iPhone 11 Max (64GB) – 1 249 €
  • iPhone 11 R (64GB) – 829 €
apple
Zdroj: timesnownews.com

iPhone 11 cena, dátum vydania a špecifikácie – čo na nové iPhony pre rok 2019 vravíte?

Zdroj: 9to5mac.com, trustedreviews.com, techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -