Naozaj Apple už o týždeň predstaví lacný iPhone SE 2?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Apple je značka, ktorá je známa tým, ako veľmi je prémiová. Precízny dizajn, neustály vývoj softvéru a hardvér, ktorý s ním dokonalo ladí. Od toho sa odvíja aj cena, ktorá je pri každom type ich produktu – smartfóne, notebooku, hodinkách, atď. – vždy čo možno najvyššia. Žeby však konečne chceli zaútočiť na trh aj s lacnejšími variantami zariadení? Stane sa tak predstavením mobilu Apple iPhone SE 210. septembra?

apple logo
Zdroj: logosvectorfree.com

Apple iPhone SE 2 realitou?

Pôvodný iPhone SE sa na trh dostal v marci roku 2016.SEčko“ je spolu s modelom iPhone 5C jedinou lacnou variantou vlajkových lodí Apple, pričom spomínaný plastový variant 5C sa na trh dostal v roku 2013. Boli medzi nimi 3 roky, pričom od vydania iPhone SE už ubehli ďalšie 3 roky. Žeby tak prichádzal pravý čas na oznámenie nového lacného Apple smartfónu?

Každým dňom je viac pravdepodobné, že Apple na svojej konferencii už 10. septembra predstaví iPhone SE 2, resp. nadviaže na tento model jeho modernou verziou. Už o necelý týždeň sa nám predstavia nové drahé vlajkové lode s číslom 11.

Ako oznamuje portál Nikkei, Apple čelí čoraz silnejšej konkurencii. Podiel trhu sa im postupne zmenšuje, pričom už dávnejšie prestali byť relevantní napríklad v Indii či Ázii. Práve preto by podľa analytika Jeffa Pu mal byť pravý čas na oznámenie lacného smartfónu, ktorým kalifornský technologický gigant pokryje väčšiu časť potenciálnych zákazníkov:

„Lacnejší iPhone SE 2 by mohol nakopnúť predaje začiatkom budúceho roka, a to aj keď sa novým, drahým iPhonom nebude v budúcich mesiacoch dariť.“

iphone se
Pôvodný iPhone SE; Zdroj: wired.com

Apple tento rok kvôli nižšiemu dopytu vyrobil o 10 % menej smartfónov ako za rovnaké obdobie v roku 2018. Všetko by však mala zmeniť novinka, ktorej sa dočkáme o necelý týždeň.

Ako bude vyzerať lacný iPhone?

Rovnako ako iPhone SE prevzal dizajn od iPhone 5, novinka by mala vyjsť z dizajnu iPhone 8. Tento model, predstavený v roku 2017, mal 4,7-palcový displej. Je otázne, či ho Apple zväčší, no minimálne veľkosť tela by sa zmeniť nemala. 

techpit

Novinka by taktiež mala mať komponenty, ktoré budú veľmi podobné alebo rovnaké ako tie, ktoré Apple prinesie vo vlajkových lodiach iPhone 11. Cenu sa im taktiež podarí znížiť použitím menej kvalitného „liquid crystal“ LCD displeja. Hovorí sa dokonca už o tom, že obrazovky budú pre Apple vyrábať spoločnosti Japan Display a LG Display. Unikajúce informácie taktiež počítajú s tým, že iPhone SE 2 bude predstavený už 10. septembra, no predávať sa začne až na jar 2020.

iphone 8
Takto vyzerá iPhone 8; Zdroj: malaysiainternet.my

„Apple čelí celkom ťažkému roku, čo sa týka konkurencie na trhu smartfónov. Nový iPhone SE 2 by mohol spoločnosti pomôcť udržať si aspoň základňu fanúšikov,“
dodal k informáciám analytik z firmy Market Intelligence & Consulting Institute Eddie Han.

Uvítali by ste, keby Apple predstavil lacnejší iPhone, ktorý by tvarom pripomínal „osmičku“, no so špičkovým výkonom?

Zdroj: nikkei.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -