Apple investuje miliardu dolárov do originálneho filmového a televízneho obsahu, konkuruje Netflixu a Amazonu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Väčšina z nás si so spoločnosťou Apple spája Macy, iPhony, iPody a iPady. Ako už však v minulosti táto gigantická firma dokázala, tým to nekončí. Spôsob, ktorým svoj zväčša hudobný obsah distribuuje cez iTunes Store spolu s Apple TV a ostatnými produktami vo veľkej miere ovplyvnili to, ako si ľudia pozerajú a sťahujú multimédiá. Už dlho to bolo dôležitou súčasťou Apple ako celku. Steve Jobs bol dokonca spoluzakladateľom Pixaru a v čase svojej smrti v roku 2011 vlastnil najväčšie individuálne množstvo akcií v Disney. Aký je teda ďalší krok Apple do sveta multimédií?

Filmy a seriály od Apple

Apple plánuje v čase nasledujúceho roka minúť 1 miliardu amerických dolárov za účelom zadováženia a produkcie vlastného filmového a seriálového obsahu. Podľa portálu WSJ ide o podobnú sumu, akú v roku 2013 do tohoto odvetia investoval Amazon. Omnoho väčším žralokom v rybníku je však Netflix, ktorý má na originálny obsah len tento rok minúť 6 miliárd dolárov.

Ako iste mnohí netušia, nepôjde i prvý pokus firmy produkovať svoj vlastný program. V minulosti už verejnosti totižto priniesla Late Late Show spinoff Carpool Karaoke a reality show Planet of the Apps. Relácie sa nedočkali extrémneho finančného úspechu, ale treba myslieť nato, že Apple je v tomto ohľade ešte stále neskúsený. Priamou konkurenciou začínajúceho televízneho giganta teda Netflix zatiaľ nebude.

Netflix
Netflix je v súčasnosti najpopulárnejšou službou na streamovanie seriálov a filmov; zdroj: bgr.com

Bez ohľadu na minulosť však ide o obrovské správy pre svet streamovacích služieb. Apple má totižto k dispozícii naozaj veľa peňazí – presnejšie má okamžite dostupných čerstvo zarobených 250 miliárd dolárov. Ak sa firme teda prvá investícia vyplatí, môžeme takmer s istotou očakávať, že v nasledujúcich rokoch sa pomerne prudko znásobí. Ak teda bude chcieť spoločnosť nasledovať HBO a ich Game of Thrones s veľkými ambíciami a ešte väčším rozpočtom – Apple si to určite bude môcť dovoliť. Rovnako pravdepodobne ich nezruinuje ani spolupráca so známymi režisérmi, scenáristami či hercami. V blízkej budúcnosti sa taktiež neprestane rozprávať o originálnych filmových počinoch.

S veľkou istotou sa dá povedať, že firma tento krok plánovala už dlho. Triezvo však vyčkala, kým ostatné spoločnosti perfektujú technológie a objavia najefektívnejší spôsob, ako vytvárať originálny obsah a následne ho predávať miliónom ľudí. Applu už teraz len ostáva nasledovať overené modely streamovacích služieb. Ako si vy myslíte, že to dopadne?

ZDROJWSJ

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -