Apple investuje miliardu dolárov do originálneho filmového a televízneho obsahu, konkuruje Netflixu a Amazonu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Väčšina z nás si so spoločnosťou Apple spája Macy, iPhony, iPody a iPady. Ako už však v minulosti táto gigantická firma dokázala, tým to nekončí. Spôsob, ktorým svoj zväčša hudobný obsah distribuuje cez iTunes Store spolu s Apple TV a ostatnými produktami vo veľkej miere ovplyvnili to, ako si ľudia pozerajú a sťahujú multimédiá. Už dlho to bolo dôležitou súčasťou Apple ako celku. Steve Jobs bol dokonca spoluzakladateľom Pixaru a v čase svojej smrti v roku 2011 vlastnil najväčšie individuálne množstvo akcií v Disney. Aký je teda ďalší krok Apple do sveta multimédií?

Filmy a seriály od Apple

Apple plánuje v čase nasledujúceho roka minúť 1 miliardu amerických dolárov za účelom zadováženia a produkcie vlastného filmového a seriálového obsahu. Podľa portálu WSJ ide o podobnú sumu, akú v roku 2013 do tohoto odvetia investoval Amazon. Omnoho väčším žralokom v rybníku je však Netflix, ktorý má na originálny obsah len tento rok minúť 6 miliárd dolárov.

Ako iste mnohí netušia, nepôjde i prvý pokus firmy produkovať svoj vlastný program. V minulosti už verejnosti totižto priniesla Late Late Show spinoff Carpool Karaoke a reality show Planet of the Apps. Relácie sa nedočkali extrémneho finančného úspechu, ale treba myslieť nato, že Apple je v tomto ohľade ešte stále neskúsený. Priamou konkurenciou začínajúceho televízneho giganta teda Netflix zatiaľ nebude.

Netflix
Netflix je v súčasnosti najpopulárnejšou službou na streamovanie seriálov a filmov; zdroj: bgr.com

Bez ohľadu na minulosť však ide o obrovské správy pre svet streamovacích služieb. Apple má totižto k dispozícii naozaj veľa peňazí – presnejšie má okamžite dostupných čerstvo zarobených 250 miliárd dolárov. Ak sa firme teda prvá investícia vyplatí, môžeme takmer s istotou očakávať, že v nasledujúcich rokoch sa pomerne prudko znásobí. Ak teda bude chcieť spoločnosť nasledovať HBO a ich Game of Thrones s veľkými ambíciami a ešte väčším rozpočtom – Apple si to určite bude môcť dovoliť. Rovnako pravdepodobne ich nezruinuje ani spolupráca so známymi režisérmi, scenáristami či hercami. V blízkej budúcnosti sa taktiež neprestane rozprávať o originálnych filmových počinoch.

S veľkou istotou sa dá povedať, že firma tento krok plánovala už dlho. Triezvo však vyčkala, kým ostatné spoločnosti perfektujú technológie a objavia najefektívnejší spôsob, ako vytvárať originálny obsah a následne ho predávať miliónom ľudí. Applu už teraz len ostáva nasledovať overené modely streamovacích služieb. Ako si vy myslíte, že to dopadne?

ZDROJWSJ

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah