NovinkySeriály

Televízna stanica Spektrum nám v nových programoch pripomenie hrôzostrašné vojenské konflikty, ktoré zmenili svet

K augustu nepatria len letné radovánky a filmové blockbustery. Počas tohto mesiaca si pripomíname aj smutné výročie, kedy bola vo vojne prvýkrát použitá jadrová zbraň. Druhá svetová vojna bola najzničujúcejší vojenský konflikt v dejinách ľudstva. Vedeli ste, že počet jeho obetí je odhadovaný až na 72 miliónov? Tento rok je to tiež práve 72 rokov, kedy boli na zničenie japonských miest HirošimaNagasaki použité jadrová zbrane. Tými boli atómová bomba Little Boy a plutóniová bomba Fat Man. Tieto vojnové udalosti a konflikty nám ešte v tomto mesiaci priblíži, a ich dôsledky opíše televízna stanica Spektrum. Na aké relácie sa teda môžeme tešiť?

Nezabudnime pomocou dokumentárnych seriálov

Dňa 9.8. 1945 bola na mesto Nagasaki zhodená 22 tonová plutóniová bomba. V priebehu nasledujúcich rokov počet mŕtvych v dôsledku vyvolaných chorôb niekoľkonásobne vzrástol oproti počtu obetí výbuchu samotného. Choroby spôsobené jadrovou bombou prenasledujú obyvateľov miest Hiroshima a Nagasaki dodnes. Zbraniam, ich vývoju aj vojenským témam sa venuje seriál Zbrane, ktoré zmenili svet.

televizna stanica spektrum vojna

zdroj: pindex.com

Počas 2. svetovej vojny prišlo o život, okrem množstva civilistov, aj cez 20 miliónov vojakov. Najväčšie straty na životoch utrpel Sovietsky zväz, ktorý v boji prišiel až o štyroch z piatich mužov narodených v roku 1923. Ak sa o tému zaujímate, určite sledujte 19.8. stanicu Spektrum, ktorá vám odhalí detaily najdôležitejších momentov. Seriál Vyhrané a prehrané bitky 2. svetovej vojny pripomenie tie najvýznamnejšie boje, ktorých začiatok je oficiálne datovaný na 1.9. 1939.

Dňa 4.7. 1943 zahájili nemecké vojská útok s cieľom zlikvidovať Kurský oblúk a oslabiť sovietske sily tak, aby v dôsledku strát nemali odvahu k významnejšej ofenzíve. Ruská armáda skutočne stratila veľa, avšak pre Nemecko to bol veľký neúspech, pretože stratilo kompletnú strategickú iniciatívu. Vytrvalý a vysiľujúci boj medzi Nemeckou a Sovietskou armádou a Stalinovej roli v ňom analyzuje v programe Stalin: Muž z oceli britský historik David Reynolds.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Locke & Key: Dočkáme sa očakávanej druhej série?

  Seriály

  Seriál Rick a Morty sa vracia s novými epizódami. Kedy ich uvidíme?

  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Pridaj komentár