Art Film Fest 2018 BLOG #5: Stáva sa festival neznesiteľným?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Art Film Fest 2018 – Utorok

Ako začať? To je otázka. Naozaj ťažká otázka. Art Film Fest už začína byť ťažký. A nie je to len v mojom prípade. V skutočnosti pocit vyčerpania môžete vidieť aj na dobrovoľníkoch, či ľuďoch, ktorí sa s vami pravidelne ocitajú v kinosále.

#26 Moja generácia

Je nesmierne príjemné nechať sa unášať Mojou generáciou Davida Battyho, tým uslintaným bozkom Michaelovi Caineovi a britskej mládežníckej kultúre 60. rokov. S množstvom skvelých archívnych záberov z tohto obdobia podfarbených skvostne vyčistenými skladbami od Kinks, Beatles, Rolling Stones a mnohých ďalších predstavuje tento ľúbostný dokumentárny list 85 minút starej dobrej zábavy.

Michael Caine rozpráva príbeh robotníckej triedy, ktorá bez štipky sentimentu zobrala útokom popkultúru, a scenáristi, ani samotný veľký Simon Fuller v úlohe hlavného producenta sa nijako nesnažia svojej hviezde brániť v radostnom zaznamenávaní kroniky mladosti. Rozhovory mimo obraz s takými osobnosťami 60. rokov, ako sú Paul McCartney, Marianne Faithfull, Twiggy a Mary Quant, len prispievajú k týmto delikátnym hodom a zabezpečujú príťažlivosť filmu pre všetky platformy.

michael-caine-199-michael-caine-c2a9-raymi-hero-productions-2017-photo-by-jeff-spicer-cropped
Zdroj: variety.com

Súťaž krátkych filmov III.

#27 Intimita

Počas sprchovania, obliekania a nanášania mejkapu žena odhaľuje svoju dušu. Hovorí o svojom strachu, komplexoch a procese sebaprijatia, či dokonca snahe mať sa rada. Vo svojej neistote nedokáže milovať ani svoje telo, ani tvár. Jedného dňa začne pózovať na fotografie a po istom čase na nich začne odhaľovať svoju krásu.

Intimity
Zdroj: floridafilmfestival.com

#28 Neprirodzený

Pri každom pokuse o normálny život naráža 18-ročný James na démonov v sebe. Dokáže sa začleniť do spoločnosti, ktorá je naučená nenávidieť takých, ako je on?

Unnatural-5
Zdroj: amywangfilm.com

#29 212 metrov ticha

Tiché pozorovanie disciplíny a pokusu o dosiahnutie absolútnej hranice prekonaním najzákladnejšej telesnej potreby. Spomaľovaním funkcií jednotlivých orgánov a ignorovaním impulzívnej potreby kyslíka sa dostávame na miesto definitívnej samoty a ticha.

maxresdefault
Zdroj: youtube.com

#30 Tieňové zvieratá

Marall ide s rodičmi na párty, kde sa má slušne správať. Dospelí okolo nej sa však začínajú chovať čoraz čudnejšie. Všetci chcú zapadnúť, ale nikomu sa to nedarí. A Marall je asi jediná, ktorá si všimla tieň putujúci po dome.

Skarmavbild-2017-11-10-kl.-16.46.20-900x506
Zdroj: thetalnetgroup.eu

#31 Pokojná noc

V bezmennom čínskom meste sa matka, ktorej zmizla dcéra, odmieta zmieriť s osudom.

A_GENTLE_NIGHT_523x2751
Zdroj: afifest.afi.com

#32 Darebáčka

S. je osemročné turecké dievčatko obdarené bohatou fantáziou, ktoré miluje prírodu a zvieratá. Keď si na nemocničnom lôžku pripomína šťastné dni prežité na dedine u starých rodičov, na povrch sa vynárajú temné a hrozivé spomienky, ktoré postupne začínajú dávať zmysel.

wicked-girl
Zdroj: vimooz.com

#33 Tvár

Jacek miluje heavy metal, svoje dievča a svojho psa. Rodina i rodné malomesto ho vnímajú ako zábavného čudáka. Pracuje na stavenisku, na ktorom má vyrásť najvyššia socha Ježiša na svete. Keď ho nečakane zmrzačí tragická nehoda, obráti sa naňho pozornosť celej krajiny – stane sa totiž prvým občanom Poľska, ktorý podstúpi transplantáciu tváre. Začnú ho oslavovať ako národného hrdinu a mučeníka, ale v zrkadle sa nespoznáva. A Ježišova socha rastie a rastie…

Ak režisérka v predchádzajúcom filme Telo skúmala paradoxy súčasného Poľska, rozkročeného medzi odumierajúcou tradíciou a komplikovanými výzvami prítomnosti, vo svojej novinke už nekompromisne odhaľuje plytkú, deformovanú, bigotnú a pokryteckú tvár poľského vidieka. Film Tvár je odpútaná a nekonvenčná bájka o vnútornej sile a kráse, ktorá virtuózne prepája realizmus, fantazijné prvky a čierny humor.

MY6ktkqTURBXy9mY2ZhZjRiN2NlZWQyYmI1MjYwMWU0Yzg3YjY4ODk2My5qcGVnkpUDAADNFLzNC6mTBc0DIM0Bwg
Zdroj: tasteofcinema.com

Zajtra to snáď bude lepšie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -