ASUS oznámil prvý 13,3″ notebook na svete s odnímateľnou klávesnicou a operačným systémom Windows

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

ASUS oznámil Vivobook 13 Slate OLED, zariadenie typu 2v1 s operačným systémom Windows, ktoré je prvým 13,3-palcovým zariadením na svete s odnímateľnou klávesnicou. Model je vybavený nádherným dotykovým OLED displejom a štvorjadrovým procesorom Intel®. Zariadenie disponuje energickým dizajnom a výnimočnou všestrannosťou s odnímateľnou plnohodnotnou klávesnicou a zabudovaným stojanom so 170° pántom. K dispozícii je tiež dotykové pero ASUS Pen 2.0 s vysokou presnosťou, ktoré je pohodlne umiestnené v magnetickom držiaku, takže je stále poruke. Toto všestranné zariadenie je možné plnohodnotne používať v režime na výšku aj na šírku, s klávesnicou aj bez nej.

Nicole Dezen, korporátna viceprezidentka divízie Device Partner Sales v spoločnosti Microsoft, povedala: „Windows 11 ponúka používateľom najlepšiu produktivitu, nenáročné hranie a multimediálnu zábavu a ASUS Vivobook 13 Slate OLED prináša všetky tieto zážitky.“

ASUS Vivobook 13 Slate OLED
Zdroj: ASUS

Váš osobný OLED TV

Vivobook 13 Slate OLED vyniká z hľadiska multimediálneho použitia. Dôvodom je jeho 13,3-palcový OLED Dolby Vision dotykový displej, ktorý dokáže zobraziť až 1,07 miliardy farieb. Displej má pomer strán 16 : 9, ktorý umožňuje naplno si vychutnať filmy a seriály. Disponuje certifikáciami PANTONE® Validated, 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 pre verné a jasné zobrazenie farieb a DisplayHDR™ True Black 500 pre dokonalé zobrazenie čiernej a HDR obsahu. Obrazovka takisto ponúka kontrast 1 000 000 : 1, ultrarýchlu 0,2-milisekundovú odozvu a vyžaruje až o 70 % menej modrého svetla ako tradičné LCD displeje, takže je šetrnejšia k očiam, čo potvrdzuje aj certifikácia TÜV Rheinland.

Výnimočný multimediálny zážitok dopĺňa audiosystém, ktorý pozostáva zo štyroch reproduktorov s technológiou Dolby Atmos a inteligentného zosilňovača, ktorý zabezpečuje až 3,5-násobnú maximálnu hlasitosť v porovnaní so štandardným zosilňovačom.

Streamovanie videa a cloudové hranie vyžadujú rýchle a stabilné pripojenie, a preto je zariadenie vybavené ultrarýchlou WiFi 6 konektivitou, ktorá je zlepšená použitím technológie ASUS WiFi Master pre stabilnejšie a spoľahlivejšie pripojenie. Súčasťou balenia je mesačné predplatné služby Xbox® Game Pass Ultimate.

ASUS Vivobook 13 Slate OLED
Zdroj: ASUS

Poznačte si každú myšlienku

Vivobook 13 Slate OLED disponuje dotykovým displejom a stylusom ASUS Pen 2.0, ktorý je kompatibilný so štandardom Microsoft Pen Protocol 2.0. Dotykové pero umožňuje rýchlo a pohodlne písať, kresliť alebo robiť poznámky. Podporuje 4 096 úrovní senzitivity, silu hrotu na úrovni 5 až 350 gramov a 266 Hz vzorkovaciu frekvenciu. Štyri vymeniteľné hroty majú rôznu textúru v štýle ceruziek typu 2H, H, HB a HB, takže stylus ponúka skutočne prirodzený pocit z kreslenia. USB-C nabíjačka umožňuje jeho jednoduché nabíjanie a cez rozhranie Bluetooth® je možné aktivovať skratky, ako je tvorba screenshotov alebo prepnutie sa na ďalší slajd v prezentácii, jedným kliknutím. Stylus je možné využiť aj v kombinácii s bezplatným mesačným predplatným služby Adobe® Creative Cloud®, ktorá umožňuje prístup k svetovo známym kreatívnym aplikáciám od Adobe.

Váš všestranný počítač

Vivobook 13 Slate OLED exceluje aj z hľadiska produktivity v pohybe. Stačí magneticky pripojiť odnímateľnú klávesnicu a môžete pracovať. Klávesnica disponuje 19,05 mm rozostupom a 1,4 mm zdvihom klávesov. Veľký touchpad je navrhnutý pre maximálnu odozvu a presnosť a má hladký povrch pre pohodlné používanie.

Rýchly výkon zabezpečuje štvorjadrový procesor Intel s frekvenciou 3,3 GHz. Vo výbave je takisto až 256 GB PCIe® Gen 3.0 x4 SSD úložisko a až 8 GB LPDDR4X RAM. Technológia Intel Bridge umožňuje spúšťanie Android aplikácií v rozhraní systému Windows 11 a k dispozícii sú tiež dva USB-C porty, 3,5 mm audiojack a čítačka microSD kariet.

ASUS Vivobook 13 Slate OLED
Zdroj: ASUS

50 Wh batéria podporuje nabíjanie pomocou technológie USB-C Easy Charge, takže notebook nabijete pomocou ľubovoľného USB-C adaptéra alebo powerbanky. Priložený adaptér umožňuje rýchle nabíjanie – 60 % kapacity batérie sa nabije v priebehu 39 minút.

Vivobook 13 Slate OLED je vybavený dvoma webkamerami. Predná 5 Mpx webkamera je ideálna na videohovory a 13 Mpx zadná webkamera umožňuje robiť skvelé fotografie alebo zaznamenávať video. Technológia AI Noise-Canceling Audio zabezpečuje čistú a jasnú hlasovú komunikáciu bez okolitého hluku.

Cena a dostupnosť

ASUS Vivobook 13 Slate OLED bude na Slovensku v predaji od 1Q 2022.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -