KVÍZ – Ktorý filmový Batman si ty? Otestuj sa v našom kvíze a zisti to

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Batman kvíz

Medzi najpopulárnejšie a najznámejšie DC postavy patrí jednoznačne Batman. Obyčajný muž, ktorý vďaka bohatstvu po mŕtvych rodičoch, detektívnym vlohám a naučenému bojovému umeniu udržuje poriadok v meste Gotham. Batman mal už niekoľko zosobnení na filmovom plátne rôznymi hercami, pričom dnešný kvíz vám ukáže, ktorý Batman alebo teda herec hrajúci túto ikonickú postavu ste vy.

Len pre poriadok, Batmana vo filmoch i seriáloch hralo aj dabovalo nespočetne veľa hercov, slávnych i menej slávnych. V dnešnom kvíze však budú medzi možnými výsledkami len herci (a teda Batmanovia), ktorí hrali v celovečerných, dlhometrážnych hraných filmoch. Nuž, a do tejto kategórie spadá sedem hercov – Adam West, Michael Keaton, Val Kilmer, George Clooney, Christian Bale, Ben Affleck a Robert Pattinson.

Batman
Zdroj: sk.pinterest.com

Postava Batmana je medzi nami už zhruba 80 rokov

Aj keď Batman prišiel najprv na stránky komiksov, pre jeho obľúbenosť sa o pár rokov na to urobili aj rôzne hrané či kreslené filmy a seriály. Prvým poriadnym filmom bol až film Batman z roku 1966, pričom zatiaľ posledným bol nedávno vydaný film The Batman (2022). Medzi týmito dvoma filmami je teda viac než pol storočie. To znamená, že na Brucovi Wayneovi a jeho hrdinskom alter egu vyrástlo naozaj veľa generácií.

Ako som spomínal vyššie, za toto obdobie si ho v dlhometrážnych filmoch zahralo až sedem hercov, pričom niektorí boli viac úspešní ako iní. Clooney a Kilmer urobili napríklad obaja len po jednom filme. Oba totiž neboli veľmi úspešné a tak sa k nim nespravili pokračovania. West si síce zahral tiež len v jednom filme, no na ten hneď nadväzoval seriál. Tak je o niečo úspešnejší ako dvaja herci spomínaní pred ním.

the batman trailer
Robert Pattinson ako Batman; Zdroj: theplaylist.net, Warner Bros. Pictures

Skvelým bol naopak Keaton, ktorý urobil koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov dva filmy. Potom sa ale rozhodol aj napriek veľkému úspechu skončiť. Prekvapivo sa ale vráti ako Batman do filmov Batgirl a The Flash. Do druhého spomínaného sa vráti aj Affleck, ktorého Batman nebol nutne najhorší, no nemal veľmi šancu predstaviť sa. Nikdy totiž nedostal sólový film a hral len v tímových projektoch.

Čo sa týka ale tých najlepších spracovaní, tých sa zhostili Bale a Pattinson. Baleova trilógia aj vďaka réžii Christophera Nolana patrí medzi najlepšie komiksové trilógie a filmy vôbec. Pre mnohých ide naozaj o vrchol komiksovej kinematografie. Čo sa týka Pattinsona, ten sa v najnovšom, skvelo hodnotenom filme The Batman ukázal ako zaujímavá, no taktiež skvelá voľba pre túto postavu. Už teraz som zvedavý, čo ďalšie nám herec ešte v tejto roli ukáže.

Kvíz

Aký Batman vám vyšiel v kvíze? Bol to Batman Christiana Balea, Michaela Keatona alebo dokonca Adama Westa? Dajte nám vaše výsledky kvízu vedieť dole do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -