6. séria Better Call Saul môže byť rozdelená na dve časti. Ako by to mohlo vyzerať?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Úspešný seriál Better Call Saul čaká už len posledná 6. séria, ktorá by ale mohla byť podľa vzoru Breaking Bad rozdelená na dve časti. Bude to fungovať?

Posledná séria by si mala odbiť premiéru niekedy v roku 2021 a mohla by byť rozdelená na dve časti, podobne ako finálna sezóna Breaking Bad. Prednedávnom sme vám priniesli recenziu tej piatej a ide skutočne o majstrovské dielo. Desiata časť niesla názov „Something Unforgivable“ (Niečo neodpustiteľné) a láka na pokračovanie.

Saul Goodman
Zdroj: amc.com

Na konci čakalo divákov prekvapenie v podobe prerodu Kim Wexler (Rhea Seehorn) a takisto sa podarilo Lalovi Salamancovi (Tony Dalton) ujsť hrobárovi z lopaty, keď ho chcel zabiť Gustavo Fring (Giancarlo Esposito). Ten si ale mylne myslí, že sa mu atentát podaril. Rozhodne tak bude veľmi zaujímavé sledovať pokračovanie a my sa ho už nevieme dočkať. Posledná séria by mala mať 13 epizód a zrejme bude rozdelená.

Po vzore Breaking Bad

Podobne sa totiž Vince Gilligan rozhodol aj pri finále Breaking Bad a ako sa neskôr ukázalo, bol to geniálny ťah. Sériu rozdelil na „5A“, ktorá mala premiéru v lete 2012, a na „5B“ s premiérou na jeseň 2013. Podľa slov režiséra to bolo kvôli tomu, aby mali autori viac času na doladenie posledných častí. Diváci boli v napätí, boli nedočkaví a o to viac sa tešili.

Ten istý efekt by mohlo mať aj rozdelenie Better Call Saul. Zrejme nás tak čaká sezóna 6A, ktorá skončí nejakým poriadnym dejovým zvratom (napríklad Kim opustí Saula) a po prestávke bude nasledovať 6B. Better Call Saul bol vždy známy tým, že si požičiava rôzne elementy od svojho „veľkého brata.“

Better Call Saul herci
Zdroj: variety.com

Svoju rolu zohráva aj koronavírus

Toto rozdelenie zrejme podporí aj súčasná neľahká situácia okolo nového koronavírusu. Žijeme v ťažkých časoch a ani filmové štúdiá to nemajú vôbec jednoduché. Už produkcia 5. série trvala dlhšie, než sa pôvodne čakalo, a to sme tu ešte nemali pandémiu. Rozdelenie by tak autorom veľmi pomohlo a my predsa nechceme, aby malo také majstrovské dielo spackanú poslednú sériu len kvôli tomu, že sa nestíha.

Autori momentálne pracujú z domu na scenári a len čas ukáže, či dorazí posledná sezóna včas. Nám tak nezostáva nič iné, než dúfať, že toto zlé obdobie čo najskôr prehrmí a držať autorom palce.

Ste za takéto rozdelenie, alebo sa vám to nepáči? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -