‘Blade Runner 2’ na čele s Fordom a Goslingom!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

ony štúdio v spolupráci s Alcon Entertainment nadväzujú na snímok od Ridley Scotta z roku 1982, ktorý si zaslúžil obdiv vo všetkých zámorských médiách.  Warner Bros. začal svoju distribúciu v Severnej Amerike a Kanade prostredníctvom jeho výstupnej dohody s Alcon. Oznámené to bolo spoluzakladateľom Alconu, Broderick Johnson v spolupráci s generálnym riaditeľom (Andrew A. Kosove). Obe štúdia zatiaľ nestanovili dátum vydania pre nový Blade Runner a projekt ma zatiaľ názov Untitled. Oficiálne oznámený bol dátum začiatku výroby, ktorá by mala začať už tento rok v  júli.

Denis Villeneuve zrežíruje tento snímok a v hlavných úlohách sa nám nepredstaví nikto iný ako Harrison Ford, ktorý si opäť zahrá úlohu Ricka Deckarda. Spoločnosť mu bude robiť ďalšia herecká hviezda Ryan Gosling. Scenár napísal Hampton Fancher a Michael Green sa venoval pôvodnému scenáru, založený na nápade od Fanchera a Ridleyho Scotta. Príbeh sa odohráva niekoľko rokov po skončení originálu z roku 1982.

Alcon Entertainment získal filmové, televízne a doplnkové práva k filmu Blade Runner už v roku 2011 od pôvodných výrobcov – Bud Yorkin a Cynthia Sikes Yorkin. Druhá menovaná sa bude naďalej venovať výrobe pri tomto kultovom sci-fi thrilleru. Frank Guistra a Tim Gamble sa na filme budú podieľať ako výkonný výrobcovia. V produkcii samozrejme nemôže chýbať ani Ridley Scott. Teraz si prečítajte, čo Andrew A. Kosove a Droderick Johnson povedali v spoločnom vyhlásení:

“ Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Tom Rothmanom, Michael Lyntonom a celým tímom spoločnosti Sony na tomto veľmi špeciálnom projekte. Samozrejme nemôže chýbať ani zachovanie našich dlhodobých a dôležitých vzťahov s našimi tuzemskými partnermi Warner Bros.“

Originálny film Blade Runner dostal od verejnosti mnoho vyznamenaní. Film bol vybraný ako jeden z najväčších filmov všetkých čias. Tam ho dostali nespočetné ohlasy verejnosti a médií. Taktiež treba spomenúť, že film patrí medzi najlepšie sci-fi filmy všetkých čias, a to väčšinou ohľadom žánrových publikácii. Nevyhol som ani nomináciám Academy Awards – výprava, najlepšie vizuálne efekty. Film si prešiel dlhým procesom a teraz nás čaká jeho pokračovanie. Tom Rothman sám prehlásil:

“ V spoločnosti Sony sme urobili silný záväzok k medzinárodnému trhu. Vieme o niekoľkých medzinárodných projektoch s väčším potenciálom, ale pokračovanie Blade Runner bolo vždy mojim tajným snom. Sme hlboko vďačný všetkým v Alcone, taktiež aj Denisovi a Ridleymu, ktorý nám zverili takýto dar. Práca na tomto filme v nás vyvoláva dlhoročné osobné ambície, ako hlboko sa dá milovať a obdivovať pôvodný film.“

Pre zaujímavosť, v roku 1993  Library of Congress vybral tento film pre uchovanie v národnom filmovom registry Spojených štátov ako „kultúrne, historicky a esteticky významný film“.  V roku 2007 bol menovaný ako druhý najviac vizuálne vplyvný film všetkách čias podľa Effects Society.

Zaliať neznámy projekt Blade Runner by sa mal do kín dostať v roku 2017.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -