Filmy

Príbeh očakávaného epického filmu Dunkirk nám vysvetlil režisér Christopher Nolan. Máme sa na čo tešiť!

Už ďalšia Oscarová sezóna je za nami a rok 2017 už ponúka zopár filmov, ktoré by sa mohli stať vážnymi záujemcami o ďalšie ocenenia akadémie. Jedným z nich je Dunkirk. Režírovať ho bude sám trojnásobný nominant na Oscara Christopher Nolan. Po počine Interstellar v roku 2014 mal veľa času, aby sa uistil, že jeho návrat na plátno bude stáť za to. Po epickom filme o medzihviezdnom cestovaní nám režisér prinesie epický príbeh zasadený do Druhej svetovej vojny. Máme sa na čo tešiť!

O čom bude Dunkirk?

Už od dávneho ohlásenia filmu nám bolo jasné, že sa jedná o nesmierne ambiciózny a obrovský projekt. Dokonca sme v kinách IMAX už mali možnosť pozrieť si prvé minúty tejto snímky. Film rozpráva ozajstný príbeh evakuácie Britských, Belgických a Francúzskych vojakov z mesta Dunkirk. Príbeh je rozprávany z troch rôznych perspektív – tento spôsob nám ukáže príbehy, ktoré sa odohrávajú vo vzduchu, na mori i na pevnine súčasne.

Dunkirk trailer

Zdroj: youtube.com

V novom rozhovore s portálom Premiere nám režisér objasnil štruktúru príbehu. Ten je podľa jeho slov rozprávaný z pohľadov lietadiel, pláže a námorníctva súčasne. Tu ale došlo ku komplikáciam. Rôzne príbehy rôznych vojenských zložiek totiž mali rozdielne trvanie. Napríklad príbeh na pláži ma dĺžku až týždeň, na mori maximálne deň a ak ste leteli nad Dunkirkom, vaše lietadlo malo zriedka viac ako poloprázdnu nádrž, ktorá vydrží hodinu. Takýmto spôsobom Nolan obhajuje zložitú štruktúru príbehu, aj keď je príbeh samotný, podľa jeho slov, veľmi jednoduchý.

Dúfam, že najnovší počin Nolana vystúpi medzi ostatnými filmami z Druhej svetovej vojny. Snímka, ktorá vyrozpráva viacero príbehov súčasne je neobyčajnou. Navyše ak všetky krásne spojí pomocou epického vizuálu. Režisérova tvorba nie je pre každého a niekedy je považovaná za prehnanú. Ak ale Dunkirk ponúkne všetko to, čo zatiaľ sľubuje, celkom možno sa stane jedným z najväčších hitov roku 2017, finančne a aj kriticky. Ktovie, možno sa aj objaví na budúcoročných Oscaroch. Za zmienku ešte stojí fakt, že vo filme si zahrá Tom Hardy.

Film Dunkirk sa do slovenských kín dostane 20. júla 2017. Tešíte sa?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Pridaj komentár