Príbeh očakávaného epického filmu Dunkirk nám vysvetlil režisér Christopher Nolan. Máme sa na čo tešiť!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už ďalšia Oscarová sezóna je za nami a rok 2017 už ponúka zopár filmov, ktoré by sa mohli stať vážnymi záujemcami o ďalšie ocenenia akadémie. Jedným z nich je Dunkirk. Režírovať ho bude sám trojnásobný nominant na Oscara Christopher Nolan. Po počine Interstellar v roku 2014 mal veľa času, aby sa uistil, že jeho návrat na plátno bude stáť za to. Po epickom filme o medzihviezdnom cestovaní nám režisér prinesie epický príbeh zasadený do Druhej svetovej vojny. Máme sa na čo tešiť!

O čom bude Dunkirk?

Už od dávneho ohlásenia filmu nám bolo jasné, že sa jedná o nesmierne ambiciózny a obrovský projekt. Dokonca sme v kinách IMAX už mali možnosť pozrieť si prvé minúty tejto snímky. Film rozpráva ozajstný príbeh evakuácie Britských, Belgických a Francúzskych vojakov z mesta Dunkirk. Príbeh je rozprávany z troch rôznych perspektív – tento spôsob nám ukáže príbehy, ktoré sa odohrávajú vo vzduchu, na mori i na pevnine súčasne.

Dunkirk trailer
Zdroj: youtube.com

V novom rozhovore s portálom Premiere nám režisér objasnil štruktúru príbehu. Ten je podľa jeho slov rozprávaný z pohľadov lietadiel, pláže a námorníctva súčasne. Tu ale došlo ku komplikáciam. Rôzne príbehy rôznych vojenských zložiek totiž mali rozdielne trvanie. Napríklad príbeh na pláži ma dĺžku až týždeň, na mori maximálne deň a ak ste leteli nad Dunkirkom, vaše lietadlo malo zriedka viac ako poloprázdnu nádrž, ktorá vydrží hodinu. Takýmto spôsobom Nolan obhajuje zložitú štruktúru príbehu, aj keď je príbeh samotný, podľa jeho slov, veľmi jednoduchý.

Dúfam, že najnovší počin Nolana vystúpi medzi ostatnými filmami z Druhej svetovej vojny. Snímka, ktorá vyrozpráva viacero príbehov súčasne je neobyčajnou. Navyše ak všetky krásne spojí pomocou epického vizuálu. Režisérova tvorba nie je pre každého a niekedy je považovaná za prehnanú. Ak ale Dunkirk ponúkne všetko to, čo zatiaľ sľubuje, celkom možno sa stane jedným z najväčších hitov roku 2017, finančne a aj kriticky. Ktovie, možno sa aj objaví na budúcoročných Oscaroch. Za zmienku ešte stojí fakt, že vo filme si zahrá Tom Hardy.

Film Dunkirk sa do slovenských kín dostane 20. júla 2017. Tešíte sa?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah