Emily Blunt je pripravená na pokračovanie akčného filmu Na hrane zajtrajška. Stane sa dvojka konečne realitou?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Emily Blunt chce Na hrane zajtrajška 2

Akčných sci-fi filmov je v dnešnej dobe naozaj veľa. Nie je totiž vôbec ťažké vymyslieť možnú hrozbu v blízkej budúcnosti, ktorá takmer zničí ľudstvo. Zaujímavého konceptu sme sa ale dočkali v roku 2014, keď vyšiel film Na hrane zajtrajška. V hlavných úlohách sa ukázali Tom Cruise a Emily Blunt, pričom práve druhá menovaná tvrdí, že je naozaj pripravená na pokračovanie – Na hrane zajtrajška 2.

Pôvodný film Douga Limana sa zameriaval na majora Billa Cagea (Cruise). Ten bol síce vojakom, no pracoval na oddelení verejných záležitostí a mal nulové bojové znalosti. Nanešťastie ho ale poslali do boja proti rase mimozemšťanov – Mimikov. Po prvom tragickom dni, ktorý skončil jeho smrťou, sa však Cage opäť prebudil na začiatku svojho „posledného dňa“. Major sa totiž zachytil do časovej slučky.

Emily Blunt Na hrane zajtrajška
Zdroj: joblo.com

Herečka tvrdí, že ona prekážkou nie je

Cruisova postava sa každý deň snaží prebojovať ďalej a ďalej a nájsť spôsob, ako mimozemskú rasu poraziť. Pomáha mu v tom seržantka Vrataská, ktorú hrá spomínaná Emily Blunt. Herečka, ktorá momentálne hviezdi v Oppenheimerovi, si zahrala vojačku s brilantnými bojovými schopnosťami, čiže pôsobila ako úplný opak Crusiovho majora. Podľa Bluntovej bol ale Cruise v úlohe zbabelého hrdinu naozaj brilantný.

Toho predsa len vo filmoch poznáme skôr ako odvážneho a v boji skúseného. Blunt je naozaj veľkou fanúšičkou pôvodného filmu a vraví, že na pokračovanie je pripravená a ona nie je tou prekážkou, pre ktorú sa film nevyrába. Vinu zvalila na svojho hereckého kolegu (samozrejme, len s humorom), ktorý sa venuje teraz naplno inej akčnej franšíze:

Priala by som si, aby tu bolo [pokračovanie]. Bol tam jeden scenár, ktorý Doug [Liman] ku mne posunul a ako… rada by som ho premenila na skutočnosť, len neviem kedy a ako – koľko Mission Impossible filmov [Tom Cruise] potrebuje? No tak!

S režisérom sa ohľadom pokračovania stretla

Existuje teda už aj scenár, alebo aspoň nejaký koncept či náznak príbehu, ktorý Blunt mala možnosť prečítať. Herečka sa s režisérom Limanom ale už stretla, pričom spolu preberali možné pokračovanie. Režisér je podobne ako Cruise milovníkom pilotovania, a tak stretnutie prebehlo v oblakoch: „Raz povedal: Hej, tento víkend letím v lietadle do Martha’s Vineyard, možno by sme mohli diskutovať o Na hrane zajtrajška 2 v lietadle?“

Emily Blunt Oppenheimer
Emily Blunt vo filme Oppenheimer; Zdroj: themarysue.com

Blunt je teda doslova na palube, čo sa týka pokračovania, rovnako ako aj režisér. Chýba už len Cruise, ktorý momentálne skôr skáče s padákom vo filme Mission: Impossible Odplata: Prvá časť. Fanúšikova chcú pokračovanie už takmer dekádu a pomerne veľa sa o ňom aj hovorí. Nanešťastie, nikto nič oficiálne nepotvrdil a tak nezostáva nič iné než ďalej čakať.

Páčil sa vám tento akčný sci-fi film? Tiež by ste radi, rovnako ako Emily Blunt, videli dvojku?

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -