Barbie zárobkovo pokorila hranicu jednej miliardy dolárov. Aké ďalšie míľniky sa jej podarilo prekonať?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Barbie a jej prvá miliarda dolárov

Málokto to čakal, nikto neveril. Keď oznámili výrobu filmu Barbie, všetci očakávali priemernú komédiu, ktorá dlho v pamäti nevydrží. Opak je ale pravdou. Film sa teší obrovskému úspechu a popularite na celom svete, za čo môže aj vydanie v jeden deň spolu s filmom Oppenheimer. Barbie je vonku ešte len niečo vyše dvoch týždňov, no v ziskoch mu svieti prvá miliarda dolárov.

Filmu vdýchla život skvelá režisérka Greta Gerwig (Malé ženy), ktorá mala ale jednu výhodu. Zvolila si výborných hereckých predstaviteľov. Okrem toho, že v pozadí sa ukazuje niekoľko populárnych hercov a známych osobností, z ústrednej dvojice sršala chémia aj skvelé herecké výkony. V hlavne úlohy Kena a Barbie sa nám totiž predstavili Ryan Gosling a Margot Robbie.

trailer barbie ken
Zdroj: concreplayground.com

Prvý film režírovaný iba ženou, ktorý zarobil miliardu

Doteraz boli tri filmy, ktoré spolurežírovala žena, ktorým sa podarilo prejsť cez hranicu 1 miliardy dolárov – Ľadové kráľovstvo, Ľadové kráľovstvo 2 a Captain Marvel. Barbie je ale prvým filmom, presahujúcim zisk 1 miliardy dolárov, ktorý režírovala iba žena. Zároveň ide o druhý tohtoročný (prvým je Super Mario Bros. vo filme) a šiesty pokoronový film, ktorý dosiahol túto hranicu. Celkovo sa to zatiaľ podarilo iba 53 filmom.

Zisk je momentálne tvorený nasledovne – 459 miliónov Barbie zarobil v Severnej Amerike a medzinárodne ďalších 572 miliónov. Jeff Goldstein, prezident domácej distribúcie štúdia Warner Bros., prezradil, že žiadny film štúdia za posledných sto rokov jeho existencie nepredal tak rýchlo toľko lístkov. Barbie zároveň prvú miliardu zarobil iba za 17 dní, čím predbehol o dva dni film Harry Potter a Dary smrti 2. (v rámci filmov od štúdia Warner Bros.)

Ryan Golsing, Greta Gerwig a Margot Robbie
Ryan Gosling, Greta Gerwig a Margot Robbie; Zdroj: hollywoodreporter.com

Ako sú na tom ostatné nedávno vydané filmy?

Už prvý víkend prezrádzal, že filmu sa bude dariť. Zarobil vtedy prvých 155 miliónov na domácom trhu, čo bol tohtoročný najväčší otvárací víkend, ako aj najlepší začiatok pre film režírovaný ženou. Barbie si drží prvé miesto v rebríčku zárobkov už tretí víkend po sebe, a to aj napriek poriadnej konkurencii. Tohtoročné leto je naozaj plné zaujímavých snímkov, čo vidno aj na dobrých zárobkoch.

Mission: Impossible Odplata – Prvá časť, ktorý vyšiel týždeň pred Barbie, má momentálne zisk 493 miliónov. Oppenheimer, ktorý vyšiel v rovnaký deň, zatiaľ zarobil cez 550 miliónov dolárov. Ninja korytnačky: Mutantský chaos a Meg 2: Návrat do hlbín sú vonku ešte len od štvrtka, no už teraz zarobili 51 miliónov a 142 miliónov. V najbližších dňoch a týždňoch vyjdú filmy Gran Turismo a Blue Beetle. Uvidíme, či nejako zamiešajú karty a či sa konečne nájde niekto, kto zosadí Barbie z piedestálu.

Barbie prekonala mnoho míľnikov a určite sa za to zapíše do histórie (minimálne do histórie štúdia Warner Bros.). Čo hovoríte na tento nečakaný úspech? Videli ste aj vy Barbie v kine?

Zdroje: boxofficemojo.com, variety.com, vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -