Google plánuje revolúciu v bankovom sektore… Alebo len kopíruje Apple?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Google Pay chystá platby vlastnou kartou

Služba internetového giganta sa rozšírila ako požiar po celom svete a dnes ju využívajú milióny ľudí s Android zariadeniami. Ako ukazujú uniknuté informácie, Google Pay sa teraz chce posunúť na novú úroveň a predstaviť možnosť platby ich vlastnou fyzickou kartou.

Google už niečo podobné v minulosti spravil, keď klientom v programe The Google Wallet poskytol plastovú debetovú kartu. V budúcnosti by túto možnosť chceli rozšíriť celoplošne na platobnú platformu Google Pay.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Keď sa zahraničné médium TechCrunch opýtalo spoločnosti na tieto informácie, technologický gigant ich nevyvrátil. Miesto toho Google poskytol nasledujúce stanovisko:

„Skúmame spôsoby, akými môžeme spolupracovať s bankami a kartovými spoločnosťami v USA, aby sme prostredníctvom Google Pay poskytovali smart účty, ktoré pomôžu klientom s využívaním užitočných prehľadov a finančných nástrojov, zatiaľ čo ich peniaze budú uložené na poistenom účte. Naši aktuálni poprední partneri sú Citi a Stanford Federal Credit Union. Tešíme sa, keď vám v budúcich mesiacoch odhalíme viac detailov.“

Zdroj: androidpolice.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -