Pomôžte malej Kristínke začať chodiť a zaradiť sa do života rehabilitačným pobytom v Adeli

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Malá Kristínka potrebuje Vašu pomoc

Toto je malá Kristínka (20 mesiacov), ktorá potrebuje Vašu pomoc. Jej nožičky by vedel rozhýbať rozhýbať rehabilitačný pobyt v Adeli. Zbierka prebieha na stránke Ľudia ľudom, pričom cieľom je získať jednorazovú sumu 8 000 €. Zatiaľ bolo vyzbieraných 18% z celkovej sumy, teda 1 418 €. A pomôcť Kristínke zaradiť sa do života môžete aj Vy. Nižšie si môžete prečítať jej príbeh a nájdete tam aj odkaz na zbierku.

Pomôžte Kristínke začať chodiť a zaradiť sa do života

„Tam, kde existuje láska, existuje život.“

„A taký je život a svet našej Kristínky (20 mesiacov). Je naša bojovníčka už od narodenia. Vlastne ešte pred ním. Na sone jej zistili hydronefrózu a hydrocephalus. Narodila sa predčasne v 35 týždni a po pôrode nám nedýchala. Pre nás ako rodičov bolo utrpením vidieť maličkú ako ju niekoľko minút museli oživovať. Zvládla to a nadýchla sa. Na neonatologickej klinike intenzívnej medicíny bojovala prvé 2 dni o život. Samozrejme vyhrala, lebo je úžasná, silná a šikovná. Tam sa to však všetko len začalo.

Kristínka
Kristínka

Postupne začali prichádzať diagnózy. Hypotónia, kefalhematóm, zrazenina v hlavičke, kvôli ktorej zaostáva v psychomotorickom vývoji. Taktiež hydrenefróza II. a III. stupňa a otvorený ductus, kvôli ktorému nemohla dýchať sama. Maratón kontrol je na dennodennom poriadku. Chodí k urológovi, nefrológovi, neurológovi, kardiológovi. Povedali by ste, že ste práve čítali príbeh starého človeka. Ale je to príbeh našej malej dcérky. Ktorá prekonáva tieto prekážky necelé 2 roky. Pravidelne rehabilitujeme a cvičíme. Pred pol rokom jej pribudla ďalšia diagnóza hypermobilita a ploché nôžky a najnovšie aj skolioza takže o to viac musíme cvičiť. Chôdza jej robí veľký problém, pretože kvôli hypermobilite má vykrútené nožičky a nie je stabilná.

Samozrejme nie je to len o probléme s pohybom ale takisto musí dennodenne bojovať s problémami s kakanim, so žuvaním jedla a aj s rečou. Aktívne cvičíme okrem Vojtovej a iných metód aj orofaciálnu stimuláciu. Deň má len 24 hodín. My by sme však potrebovali viac. Aby sme Kristínke mohli pomôcť viac, radovať sa s ňou viac, žiť viac. Aj keď napriek všetkému to zvláda bravúrne a všetci sme na ňu veľmi pyšní.

Kristínka
Kristínka

Preto ďakujeme veľmi pekne všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa nám rozhodnú akokoľvek pomôcť. Hovorí sa, že za peniaze si zdravie nekúpime – no na Ľudia ľudom vidíme často opak. Pomoc tu je neskutočná. Sme presvedčení, že v rehabilitačnom centre Adeli jej nožky dokážu rozhýbať. Pomohlo by jej veľmi aj plávanie, ktoré sme ale bohužiaľ nemohli absolvovat, kedže mala opakovaný zápal obličiek. Všetky prostriedky budú použité na pomoc s pohybom Kristínke. Veríme v dobro ľudí a vo uzdravenie našej dcérky.

Zo srdca ďakujeme.“

POKIAĽ CHCETE KRISTÍNKU PODPORIŤ, KLIKNITE SEM

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -