Vypnite na chvíľu svoju GPS a začnite sa na nich chystať do kina! | Pokémon film

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

ž po dlhé desaťročia sme si mohli všimnúť, že popularita videohier, anime a vymieňanie kartičiek rôznych druhov veľmi zrástla. Svet sa zmenil a bez niektorých aplikácií alebo hier si ľudia už nevedia predstaviť svoj život. A preto sa dostávam rovno k veci. Všetci sme si mohli všimnúť, že aplikácia Pokémon GO pobláznila celý svet. Ak aj ty patríš medzi veľkých fanúšikov, máš sa načo tešiť. Pokémon by sa mal konečne dostaviť vo svojej živej podobe už v blízkej budúcnosti! Vďaka neuveriteľnej popularite Pokémon GO, The Pokemon Company a štúdio Legendary sa oficiálne spojili aby nám priniesli nové dobrodružstvá. Pravdou je, že mnohí boli prekvapení, keď bolo oznámené, že film bude adaptáciou detektívnej hry Pikachu a nie samotného seriálu. Určite to je zaujímavý ťah a voľba, no nie každému sa tento krok pozdáva. Ak tiež nie si nadšený týmto výberom, možno ťa poteší, že sa pri výrobe filmu budú podieľať scenáristi Nicole Perlman a Alex Hirsch.

Kto pripravuje tento film o Pokémonoch?

Kto títo dvaja vlastne sú? Nicole Perlman pochádza zo sveta Marvel. V roku 2014 napísal scenár k filmu Strážcovia galaxie, ktorý sa stal okamžitým miláčikom po celom svete. Vo svojej budúcnosti tiež do ruky chytí pero a opäť to bude niečo zo sveta Marvelu. Venovať sa totižto bude nadchádzajúcemu filmu Captain Marvel, ktorý by sa mal v kinách objaviť v roku 2019. Alex Hirsch vo svojej minulosti vytvoril Disney XD animovaný seriál Mestečko záhad, ktorý sa na Disney Channelu vysiela každý deň. Taktiež sa podieľal na výrobe seriálu The Marvelous Misadventures of Flapjack a Fish Hooks. Ako si môžeme všimnúť, obaja pochádzajú z rôznych smerov fikcie, ale ak existuje film, v ktorom sa obaja budú dopĺňať, tak je to určite svet pokémonov. Je načase zapojiť všetky skúsenosti a priviesť na svetlo sveta niečo, čo nám všetkým vyrazí dych.

Celé to spustila hra Pokémon Go.

„Zemetrasenie“ ohľadom filmu Pokémon sa vynoril na hladinu začiatkom tohto roku, keď bolo oznámené, že projekt dostal povolenie až po dlhých rokovaniach. Potom, čo Pokémon GO priniesol búrku po celom svete na začiatku minulého mesiaca, sa všetko sa začalo otáčať o 360 stupňov. Samotní tvorcovia povedali, že sa chceli skôr zamerať na mobilnú hru ako film. Postupom času im to však došlo a tlak nakoniec vyústil do samotnej výroby filmu. Dalo sa to očakávať, pretože popularita týchto malých postavičiek za posledné roky enormne vzrástla, takže teraz je hlavnou prioritou ich preniesť na filmové plátna.

Film bude stelesnenie hry.

Hoci boli Pokémoni najviac „doma“ vo videohrách a v seriáloch od roku 1996, nie sú žiadnym nováčikom na veľkej obrazovke. Pokemon: The First Movie z roku 1998 nám ukázal zaujímavé dobrodružstvá, v ktorých nemohol chýbať Ash, Misty, Brock a veľa ďalších. Po tomto všetkom sme ešte mali možnosť vidieť ďalšie štyri dobrodružstvá s každou novou verziou filmu od doby, keď začalo vznikať „direct-to-video“.

Pokémon
Pikachu ako žltý detektív v hre Pokemon.

Avšak, ako som už spomínal, táto live adaptácia nebude založená na anime verzii. Namiesto toho sa film prispôsobí hre od Nintendo 3DS s názvom Great Detective Pikachu, ktorá sleduje inteligentného Pikačuho. Tento malý žltý pokémon rieši mysteriózne záhady typu „Sherlock Holmes style“ so svojim spoločníkom. Táto hra bola zatiaľ sprístupnená v niektorých Ázijských krajinách a v Amerike. Europa si bude ešte musieť nejaký ten piatok počkať.

Kedy sa môžeme na tento film tešiť?

Výroba by sa mala začať niekedy v priebehu roku 2017, čo znamená, že by sme sa ho mohli dočkať už o dva roky. Určite nám dajte vedieť, čo myslíte ako to zvládnu scenáristi Nicole Perlman a Alex Hirsch.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -