POROVNANIE: bezdrôtová myš alebo káblová klasika?

Nenechajte si ujsť

Porovnanie myší: bezdrôtové vs. káblové

Už niekoľko rokov vládnu súboje medzi tým, ktoré typy myší k počítačom sú lepšie. Jedna skupina si stojí za tým, že sú to tie bezdrôtové, druhá zas tvrdí, že káblové myši sú lepšie, najmä kvôli rýchlejšej odozve. Poďme sa teda pozrieť na ich jednotlivé výhody a nevýhody. Naše dnešné porovnanie myší vám odhalí, ktorá bude pre vás tá najvhodnejšia.

Zdroj: goodfon.com

Bezdrôtové myši

Áno, je pravda, že myšky na baterky majú horšiu odozvu ako tie klasické, avšak nie je to nič katastrofálne. Najmä tie moderné sú naozaj na nerozoznanie. Ak teda nie ste veľký gamer, tento problém vás nemusí trápiť. Veľkým plusom je práve to, prečo boli tieto myšky vyrobené, a to kábel. Resp. jeho absencia. Keďže ho tieto myšky nemajú, pohyb ňou je jednoduchší a prirodzenejší.

Jediné mínusy ktoré pri tomto type vidím, sú baterky a cena. Určite vás nebude baviť si meniť baterky v myške, aj keď to netreba tak často. Horšie bude to, keď ich nebudete mať poruke, alebo sa vám myška vybije v strede nejakej online hry. To dokáže určite naštvať. Taktiež cena týchto myší je oveľa vyššia ako pri káblových, avšak ak chcete zainvestovať do tej bezdrôtovej, určite sa to oplatí.

Celkovo sú bezdrôtové myšky lepšie do kancelárie alebo na cesty ako pre gamerov, avšak v modernom svete technológií si s nimi poradí každý. Dajte aspoň jednej šancu a určite si ju zamilujete.

porovnanie myší
Zdroj: amazon.com

Káblové myši

Myšky s káblom sú presným opakom tej bezdrôtovej. Najväčšou výhodou je samozrejme to, že nie je treba žiadne baterky, alebo pre hráčov už spomínaná odozva. Taktiež je veľkou výhodou cena týchto myšiek, ako aj rozmanitosť. Nájdeme kancelárske, herné, s nastaviteľnými tlačítkami alebo jednoduché. Je tu naozaj z čoho vyberať a je ich rozhodne viac druhov ako tých bezdrôtových.

Káblové myši sú stará dobrá klasika, ak však rozmýšľate nad novou, možno by ste už mali začať pozerať po modernejších, bezdrôtových, ktoré sú určite budúcnosť.

Zdroj: aliexpress.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ktorý typ myši vlastníte vy? Prečo vám práve tá vaša vyhovuje? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: lifewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -