EUPHORIA: Všimli ste si, že Jules je muž? Ide o transrodového modela!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Stanica HBO vypúšťa do éteru úspech za úspechom. Ich vlna začala poslednou sériou Game of Thrones, hneď potom prišiel Chernobyl a teraz vysielajú Big Little Lies a Euphoria. Posledný zo spomenutých je nový tínedžerský seriál, ktorý sa točí okolo života stredoškolákov. Prevádza nás svetom drog, sexu, identity a sociálnych sietí.

Ide o dokonalé zrkadlo dnešného sveta, s ktorým sa tínedžeri dokážu priamo stotožniť. Seriál sa teší veľkému úspechu aj vďaka obsadeniu, ktoré vedie herečka Zendaya (Spider-Man: Ďaleko od domova). Zatiaľ sú vonku tri časti, pričom prvá séria ich bude mať osem. Poďme sa teda pozrieť na pár informácií, ktoré ste možno (ne)tušili!

Euphoria
Zdroj: vox.com

Euphoria pochádza z Izraelu

Mnoho divákov prekvapuje fakt, že Euphoria je iba remake (prerábka) rovnakomennej izraelskej tínedžerskej drámy. Originál sa vysielal v rokoch 2012 a 2013, pričom mal iba jednu sériu po desať častí. Produkciu americkej verzie má na starosti celosvetovo známy raper Drake, ktorý je zhodou okolností žid.

Jeho dlhoroční fanúšikovia si môžu pamätať, že jeho kariéra odštartovala pôsobením v kanadskom seriáli Degrassi, ktorý sa taktiež zameriava na skupinu tínedžerov. Výkonnú produkciu majú na starosti Daphna Levin a Ron Leshem, ktorí vytvorili originálnu izraelskú verziu. Seriál sa u nich pôvodne vysielal na stanici Hot 3, kde išlo o jeden z najúspešnejších programov.

Euphoria
Zdroj: cosmopolitan.com

Jules hrá transrodový model

Veľa divákov si to ani nevšimlo, no v niektorých častiach ste mohli vidieť, že na postave Jules niečo nesedí. A pokiaľ ste si toho všimli, tak určite viete, čo máme na mysli. Každopádne, Jules je najlepšia kamarátka Rue (Zendaya), teda hlavnej postavy. Stvárňuje ju Hunter Schafer, ktorá je transrodovou modelkou a aktivistkou.

Skloňovanie jej mena je ženské, no ako formálny titul používa bez rodové „Mx„. Síce ide o jej prvú hereckú úlohu, na móle sa už roky cíti ako doma. Transrodovou postavou by mala byť aj v seriáli, takže uvidíme, ako to ešte zamieša karty.

Vedeli ste tieto informácie o seriáli Euphoria? Vaše názory nám môžete napísať do komentárov!

Zdroj: timesofisrael.com, cosmopolitan.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -