Takto vyzerajú tajné dizajny Microsoftu na prenosnú Xbox konzolu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vyzerá to tak, že hernej konzole Nintendo Switch a pripravovanej Nintendo Switch Lite verzii príde na trh zaujímavá konkurencia. Spoločnosť Microsoft si totiž 9. júla 2019 dala patentovať rôzne skeče a popisy handheld konzoly. Po Nintendo a PlayStation tak aj Xbox príde s vlastnou prenosnou konzolou. Dizajnérka Sarang Sheth z Yanko Design sa teda postarala o prekreslenie daných patentov do realistickej, fyzickej podoby.

Tejto konzole dala názov Xbox Cloud, takže nejde o žiadne oficiálne označenie. Každopádne, stavba konzole nápadne pripomína Nintendo Switch, keďže tiež prichádza s dvoma oddeliteľnými joypadmi, ktoré sa dajú zacvaknúť na obe strany obrazovky. Najväčší rozdiel však prichádza pri samotnom tele.

Xbox
Zdroj: yankodesign.com

Prenosná Xbox konzola na smartfón

Patent hovorí, že sa tieto dva joypady pripájajú a zároveň nabíjajú na už existujúcom dotykovom zariadení, napríklad na smartfóne. Idea je teda taká, že si kúpite ovládače od Xboxu a pripojíte si ich na vlastný mobilný telefón. Zatiaľ však netušíme, či sa na konzole budú dať hrať iba mobilné hry, alebo či bude streamovať tituly z Xbox Live knižnice.

Počítame ale s tou možnosťou, že s kúpou joypadov si budete musieť do mobilu stiahnuť špeciálnu aplikáciu. Mohlo by ísť práve o Project xCloud, teda streamovaciu hernú aplikáciu, ktorú Microsoft a Xbox práve vyvíjajú. To by hráčom umožňovalo hrať na smartfóne aj tie najnovšie tituly.

Táto technológia využíva streamovanie hier cez internet, takže vy fyzicky nepotrebujete žiadnu konzolu. Všetok render by prebiehal na silných počítačoch v centrále Xboxu a vám by to v reálnom čase posielalo do mobilu obraz s kvalitou z konzole. Samozrejme, všetko by záležalo na rýchlosti vášho internetového pripojenia. Pokiaľ by ste ho mali dostatočne rýchly, nebol by problém ani s 4K hraním na vašom smartfóne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na dizajn patentovanej handheld konzoly? Myslíte, že bude využívať očakávanú službu Project xCloud?

Zdroj: thesun.co.uk, t3.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -