rewindWEEK#37 (2017) – Vyberiete si z šialenej komédie, chaotického amerického thrilleru, či celoživotnej eseje vo forme dokumentu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Náš najobľúbenejší deň v týždni tentokrát zahŕňa niečo pre každého. Prvým filmom tohto týždňa je romantická komédie skvelej herečky Reese Witherspoon s názvom Ktorý je ten pravý?. Druhá snímka ponúkne naozaj zaujímavý príbeh. V akčnom thrilleri Americký zabijak si zahrajú Dylan O´Brien a Michael Keaton. Tretím filmom je dielo Terrencea Malicka s názvom Cesta času. Ide o dokument skúmajúci myšlienku na ambicióznu esej o živote a vesmíre, ktorú režisér skúma po štyridsať rokov. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#37.

zdroj: csfd.cz
zdroj: csfd.cz
zdroj: csfd.cz

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#37

Ktorý je ten pravý?

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Reese Witherspoon sa v novej romantickej komédii ocitne v obkľúčení mladých mužov, ex-manžela a bude sa pýtať sama seba „Ktorý je ten pravý?“. Po rozchode s manželom chce Alice začať odznova a podarí sa jej to naozaj na jednotku. Vďaka neviazanej narodeninovej oslave sa jej život obráti naruby a skončí sa to až vo chvíli, kedy má zrazu doma svoje dve deti, mladého milenca, jeho dvoch kamarátov a bývalého manžela.

Alice má štyridsať, dve malé deti, rozišla sa s manželom a vracia sa späť do mesta, kde sa narodila a vyrástla. Doma si chce utriediť myšlienky a začať odznova. Veď, ako sa hovorí, život začína až po štyridsiatke! Nemôže existovať lepší štart ako narodeninová party s kamarátkami! „Na svoje narodeniny to vždy preženiem, odtrhnem sa z reťaze. . a potom späť do normálu,“ teší sa Alice. S návratom do bežného života to ale nebude také jednoduché, pretože jej život naberie nečakaný smer. Na oslave stretáva troch mladých mužov, s jedným z nich strávi noc a následne všetkým ponúkne, že u nej môžu chvíľu zostať a bývať v spoločnej domácnosti. Zrazu má v dome rušno, väčšiu „rodinu“ a tiež nebezpečne sa rozvíjajúci romantický vzťah, snáď dokonca novú lásku. Vyzerá to tak, že sa „blýska na lepšie časy a budúcnosť“, keď sa zrazu vo dverách objaví bývalý manžel s kufrom v ruke a chce sa vrátiť späť…

Americký zabijak

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Film Americký zabijak, nakrútený podľa celosvetového bestselleru Vinca Flynna, sleduje osudy Mitcha Rappa (Dylan O´Brien), ktorý za tragických okolností stratí snúbenicu. Jeho túžba po pomste ho privedie až k zúfalému činu, vďaka ktorému si ho všimne CIA a ponúkne mu možnosť pracovať pre nich.  Po šiestich mesiacoch intenzívneho tréningu v tajnom výcvikom tábore je nový agent pripravený vyraziť na svoju prvú misiu, v ktorej nesmie zlyhať.  Stojí proti nemu najnebezpečnejší protivník zo všetkých, známy ako Duch – bývalý špičkový agent CIA, ktorý dokonale pozná taktiku a postupy tajných služieb. Šanca poraziť ho je takmer nulová…

Cesta času

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Takmer štyridsať rokov sa vo vizionárskej mysli jedného z najvýznamnejších amerických režisérov Terrenca Malicka rodila myšlienka na ambicióznu esej, ktorá nakoniec dostala tvar filmu Cesta času. Film sa nezaoberá ničím menším ako vznikom, vývojom a zánikom známeho vesmíru, životným cyklom slnečnej sústavy. V centre Malickovej pozornosti pochopiteľne leží evolúcia rôznych živých foriem, ich rozmanitej podoby, premeny od jednobunkových organizmov. To všetko až po formovanie ľudskej civilizácie.

Na tvorbe unikátneho dokumentu sa podieľal celý rad významných osobností vedeckého sveta, paleontológovia, biológovia, astrofyzici z prestížnych centier z celého sveta. Rozšírenú celovečernú verziu, ktorá vznikla spolu s kratším zostrihom pre IMAX, sprevádza poetický komentár slávnej herečky Cate Blanchett. Jej uhrančivý hlas kladie otázky, ktoré  prevádzajú ľudstvo  odjakživa. Malick tak pokračuje v odhaľovaní  koreňov existencie človeka, ktoré dostalo jasnú podobu v oceňovanom filme Strom života.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

ZDROJUFD

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -