rewindWEEK#47 (2017) – Do kín prichádza vianočne naladená komédia s krásnou mamičkou Milou Kunis!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Po Justice League a Wind River si môžeme narovinu povedať, že tento kinotýždeň je tým slabším. Po roku však uvidíme návrat obľúbenej mamičkovskej komédie s názvom Matky rebelky: Šťastné a veselé! Ako to dopadne, keď si chcú Mila Kunis a ostatné mamičky užiť Vianoce bez upratovanie a varenia? To sa dozviete vo filme! Aj pri druhom filme ostávame komediálne naladení, tentokrát nás čaká francúzska komédia Kým nás svadba nerozdelí. Pri poslednom filme zas ostaneme pri téme „mamičky“ a pozrieme sa rovno za zatvorené dvere pôrodníc vo filme Medzi nami. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#47.

Matky rebelky: Šťastné a veselé
Matky rebelky: Šťastné a veselé, Zdroj:cine-max.sk
Kým nás svadba nerozdelí
Kým nás svadba nerozdelí, Zdroj: kino-galanta.sk
Medzi nami
Medzi nami, Zdroj: continental-film.sk

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#47

Matky rebelky: Šťastné a veselé

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Hovorí sa, že Vianoce sú najkrajšie obdobie roka. Ale určite nie pre mamy! Tri matky rebelky (MILA KUNIS, KRISTEN BELL, KATHRYN HAHN) už majú dosť večného upratovania, varenia, vyzdobovanie a zháňania perfektných darčekov pre celú rodinu (a občas aj pre seba, aby oteckovia nemali starosti). Preto sa vzbúria a rozhodnú, že tento rok si Vianoce konečne chcú poriadne užiť aj ony. Akurát netušia, že čoskoro sa ohlásia hostia, ktorí s ich predstavou dokonalých sviatkov asi nebudú úplne súhlasiť – ich vlastné matky…

Kým nás svadba nerozdelí

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Keď organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, je jasné, že to neprebehne úplne hladko. A ak sa má niečo pokaziť, verte tomu, že sa to naozaj pokazí a nezostane len pri tom. Profesionálna svadobná agentúra má na problémy 24 hodín a za tých sa toho môžete stať naozaj veľa. Obzvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná dotieravého fotografa, ktorého viac ako fotenie zaujíma svadobné pohostenie; nájde záskok za kapelu, ale pre tú je decentná zábava neznámym pojmom; a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu na grotesku. Nová komédia od režisérov filmu Nedotknuteľní, ktorej zdroj inšpirácie boli nepochybne aj Divoké historky, poteší srdce každého (aspoň trocha) škodoradostného diváka.

Medzi nami

https://youtu.be/5EMW47jzDqE

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

V slovenských pôrodniciach sa však radosti materstva môžu ľahko premeniť na nočnú moru. Izolované od svojich blízkych sa ženy potýkajú s prísnym režimom, osamelosťou, ale aj rôznymi formami násilia.
Dokumentárny film Zuzany Límovej je intímnym pohľadom za zatvorené dvere pôrodníc, kam môžu zvyčajne vstúpiť len budúce “mamičky”. Je exkurziou na miesta, kde sa zázrak zrodenia stal len bežnou rutinou a každý, vrátane pôrodných asistentiek a lekárov, podlieha absurdným pravidlám platným už desiatky rokov. Hoci by sa ženy počas najprirodzenejšieho procesu ľudského života mali sústrediť predovšetkým samy na seba, musia sa riadiť pokynmi zdravotníkov a zastaranými procedúrami bez ohľadu na ich vlastné pocity či potreby.

Svedectvá tých, ktoré v sebe našli odvahu prehovoriť, dopĺňajú zábery zachytené počas všedných dní v štátnej pôrodnici. Situačné rozhovory s personálom odkrývajú temnú stránku zdravotníctva, kde sú rutina a medikácia dôležitejšie než ľudská dôstojnosť. Aký je to pocit priviesť na svet nový život v týchto podmienkach? Film Medzi nami na túto otázku odpovie.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -