Samsung uviedol na trh nový mobilný čipset. V akých smartfónoch uvidíme Exynos 850?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Samsung je jedným z mála výrobcov, ktorý je schopný navrhnúť a vyrobiť vlastné čipsety. Juhokórejský gigant oznámil príchod nových čipsetov Exynos 850, ktoré sa budú prevažne používať v lacnejších smartfónoch a smart zariadeniach.

Prvým smartfónom, kde nový čipset nájdeme, bude Samsung Galaxy A21. Ten bol predstavený ešte len nedávno a spoločnosť nám oznámila ešte jednu novinku. Okrem čipsetu Exynos 850 si pre nás chystajú aj Exynos 880 s integrovaným 5G modemom pre smartfóny strednej triedy.

Predstavenie Samsung procesoru Exynos 9825
Zdroj: jibano.com

Čo vieme o novom Samsung čipsete Exynos 850?

Nový 8 nm čipset pozostáva z osemjadrového procesora, ktorý je vyrobený z jadier ARM Cortex-A55 s možnosťou taktovania až do 2,0 GHz. Grafickú stránku čipsetu spravuje GPU ARM Mali-G-52.

Pokiaľ ide o hardvérovú kompatibilitu, čip podporuje FHD+ displej pri rozlíšení 2520 x 1080 pixelov, LPDDR4x RAM a eMMC 5.1. Pri pripojení, tvorcovia taktiež mysleli na všetko potrebné – Cat.7 LTE DL (downlink), Cat.13 UL (uplink), WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a FM rádio. Okrem toho nechýba ani GNSS (Globálny družicový polohový systém) – GPS, GLONASS, BeiDou a Galileo.

Z hľadiska fotoaparátu, Exynos 850 podporuje až 16 MP + 5 MP nastavenia duálnych senzorov alebo 21,7 MP pri jednom fotoaparáte (platí aj pre prednú kameru). Nahrávanie videa bude taktiež prebiehať na FHD s rýchlosťou 60 snímok za sekundu.

Exynos 850 Samsung
Zdroj: gamingtoday.com

Masová výroba čipsetov sa už začala

Exynos 850 je momentálne vo výrobe a plány spoločnosti nijako nesťažuje ani situácia ohľadom nového koronavírusu.

Masová produkcia nových čipsetov bude trvať niekoľko mesiacov. Aj keď sa budú používať len v smartfónoch strednej triedy, zavedenie nového 8 nm čipsetu zdvihne ich doterajšiu cenu. Týka sa to zariadení zo série modelov Galaxy A a M. O koľko sa však cena zvýši je otázne, ale o všetkom vás budeme informovať.

Čo hovoríte na nové čipsety Exynos 850, ktoré vyrobila spoločnosť Samsung? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -