Bláznivá hra zo starej školy, ktorá má stále čo ponúknuť | Saints Row: The Third Remastered RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Saints Row: The Third Remastered RECENZIA

Pôvodná hra od štúdia Volition vyšla ešte v roku 2011 a tak si autori zmysleli, že je čas na nej znova zarobiť nejaké tie peniaze. Dnes sú predsa grafické prerábky starých hier veľmi populárne a robia to skoro všetci. Dobre zvládnuté je ale len malé percento z nich. Podaril sa remaster najúspešnej časti zo série Saints Row? Je tu naša recenzia na Saints Row: The Third Remastered.

Svätí majú problém

Gang 3rd Street Saints, oficiálny český preklad znie len „Svätí“, si založil vlastnú značku, užívajú si popularitu a dokonca natáčajú vlastné filmy. Vykrádanie banky v meste Stilwater však nevyjde príliš podľa plánov. Ich šéf, ShaundiJohnny Gat sú tak zatknutí. Zachráni ich ale ďalšia organizácia zvaná Syndicate. Tí od nich chcú väčšinu ich tržieb výmenou za slobodu. Svätí ale nesúhlasia, podarí sa im utiecť do Steelportu a môže sa tak začať vojna gangov.

Saints Row recenzia
Zdroj: Roland Brožkovič

Široké možnosti úpravy postavy

Vy hráte za bossa celej organizácie. Po fiasku v banke vám titul ponúkne prispôsobenie svojej postavy, ktorej možnosti sú takmer nekonečné. Od výberu pohlavia, cez krivky, farbu pleti, vlasov, svalov a oblečenia až po hlas.

Práve výber hlasu ma príjemne zaskočil. V hrách to totiž nie je veľmi častý jav. Na výber máte z viacerých mužských a ženských hlasov. Každý z nich tak zrejme daboval iný herec a pri toľkých dialógoch je to naozaj chvályhodné.

Saints Row recenzia
Zdroj: Roland Brožkovič

Nič pre suchárov

Ak ste ešte nehrali Saints Row, tak vedzte, že je to v podstate veľmi bláznivý a primitívny klon GTA. To ale vôbec nie je urážka a séria sa tým ani netají. Ak sa vám už GTA zdalo odtrhnuté od reality, toto bude iná šálka kávy.

Rôzne bizarné oblečenia od výmyslu sveta sú len začiatok. Nadávky a sexuálne narážky sú samozrejmosťou. Keď už sme pri tejto téme, sex nie je v Saints Row žiadne tabu. Budete napríklad zachraňovať sexuálnych otrokov, viacero misií sa odohráva v bordeli (na ktorom si autori dali mimoriadne záležať) a polonahé ženy sú na každom rohu.

Saints Row recenzia
Zdroj: Roland Brožkovič

Ani zbrane tu nie sú len také obyčajné. Ľudí môžete mlátiť umelým penisom, strieľať po nich žraloky či vypúšťať včely. Za zrážanie chodcov dostávate bonusové body a hra vás nabáda, aby ste v tom pokračovali. Misie taktiež predstavujú jeden bizár za druhým. Za zmienku stojí napríklad jazda s tigrom v aute.

Dostačujúca mapa a vedľajšie misie

Mapa sa príchodom remastru vôbec nezmenila, no je stále svojou veľkosťou dostačujúca. Nie je malá, a ani príliš veľká. Odhalí sa vám celá už hneď na začiatku hry. Otvárate si ju cez mobil, čo bolo najprv mierne otravné, no rýchlo sa na to dá zvyknúť.

Saints Row recenzia
Zdroj: Roland Brožkovič

V hre sa nachádza naozaj veľmi veľa vedľajších aktivít, ktorými si môžete spestriť čas popri robení hlavných úloh. Ide o klasické záležitosti ako obsadzovanie územia, nákup nehnuteľností, rôzne minihry a krátke príbehy. Hlavnú dejovú líniu zvládnete už za 15 hodín, no vedľajšie misie vám zaberú ďalších 10.

Výborný dabing a skvelá hudba

Saints Row: The Third Remastered má naozaj špičkový dabing, ktorý si naplno užijete. Nechýbajú tu rôzne vtipné hlášky a narážky. Za zmienku takisto stojí aj hudobná stránka. Na výber máte z niekoľkých rádií, z ktorých má každé vlastný štýl. Pri ich počúvaní sa často stáva, že v správach hovoria redaktori o vás a o vašom besnení. Škoda len, že sa inak skvelé skladby príliš často opakujú.

Saints Row: The Third Remastered
Zdroj: Roland Brožkovič

Pekný remaster so zastaralou hrateľnosťou

Autori si dali na tomto remastri naozaj záležať, a je to aj vidieť. Hra vyzerá vo všetkých ohľadoch oveľa lepšie ako jej pôvodná verzia. Vylepšilo sa nasvietenie, vyhladili textúry, ostrosť a celkovo je všetko oveľa detailnejšie. Takto má vyzerať remaster. Takí autori Mafie 2: Definitive Edition sa ešte majú čo učiť.

Horšie to už ale so zastaralou hrateľnosťou, ktorá vám bude miestami liezť na nervy. Zatiaľ čo ovládanie áut je až otravne jednoduché a prakticky sa ani nemusíte snažiť, s lietadlami je to už horšie a budete mať chuť vypnúť konzolu.

Saints Row: The Third Remastered
Zdroj: Roland Brožkovič

Celé to je ale len vecou zvyku, keďže sme všetci zvyknutí na modernú hrateľnosťSaints Row: The Third Remastered sa ako by zasekol v čase a dnešným trendom neprispôsobil ani dizajn levelov. Niekedy to ale nevadí, keďže pri jej hraní príliš nerozmýšľate a bezhlavo strieľate.

Hra na vypnutie mozgu

Ako som už spomínal, pri hre netreba rozmýšľať a vlastne od vás autori vyžadujú úplné vypnutie mozgu. Je to oddychovka. Treba si ale dávať pozor, aby ste po jej vypnutí dokázali svoj mozog zapnúť späť do normálneho režimu. Inak s vami bude zle nedobre. Základom je položiť si otázku: Čo som to vlastne hral a prečo som to urobil?” Ak ste si ju schopný položiť, všetko je v poriadku. Ak nie, dajte si studenú sprchu.

Saints Row: The Third Remastered
Zdroj: Roland Brožkovič

Žiadny nový obsah

Hra ponúka presne to, čo jej verzia z roku 2011. Autori sa do nej nerozhodli zapracovať nič nové, čo je škoda. Ak si ju ale kúpite, dostanete všetok DLC obsah. Toho síce nie je nejak veľa a zvládnete ho prejsť za 2 hodiny, no aj to je aspoň niečo.

Technický stav

Na to, že ide o remaster, je grafika síce celkom pekná, no horšie je na tom technický stav. Na základných konzolách si hru zahráte na rozlíšení 1080p, zatiaľ čo na vylepšených na 1440p. Človek by pri takejto hre očakával 4K. Môžete si vybrať medzi 30FPS alebo odomknutým snímkovaním.

Saints Row: The Third Remastered
Zdroj: Roland Brožkovič

Ak si snímkovanie odomknete, Xbox One X vám ponúkne 50 až 60 snímkov za sekundu, zatiaľ čo PS4 Pro sa trápi niekde medzi 40-50. Základná verzia PS4 sa taktiež pohybuje medzi 40-50 FPS. Je ale všeobecne známe, že Xbox One má o niečo menší výkon a hra sa tam pohybuje len na úrovni 30-40 FPS.

Na všetkých verziách ale nie sú ničím neobvyklým rôzne pády snímkovania, najmä pri väčších výbuchoch a náročných scénach. Nechýba tu ani množstvo bugov a glitchov. Bežnou praxou sú zaseknuté postavy, doskakovanie textúr či problémy s gravitáciu.

Saints Row: The Third Remastered
Zdroj: Roland Brožkovič

Je takým mojim zvykom overiť si technickú stránku hry dvoma spôsobmi. Tým prvým je rozstrelenie svetla v miestnosti. V Saints Row: The Third Remastered som strieľal do lampy, no nič sa nedialo. Tým druhým je sledovanie, či pri zatrúbení v aute postava aspoň pohne rukou. Žiaľ, ani toho som sa nedočkal. Zostal som tak mierne sklamaný.

Saints Row: The Third Remastered RECENZIA – Zhrnutie

Saints Row: The Third Remastered je celkom vydarený remaster. Ponúka presne to, čo od neho fanúšikovia čakajú. Výhodou sú aj české titulky. Nie je to žiadna hra pre intelektuálov, skôr slúži na vypnutie mozgu. Škoda len zastaralej hrateľnosti, miestami naozaj zvláštneho ovládania, menších technických problémov a žiadneho nového obsahu oproti pôvodnej hre. Hra si od nás odnáša hodnotenie 7,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Po filmoch Únos a Sviňa prichádza Slúžka. Začalo sa nakrúcanie nového filmu Mariany Čengel Solčanskej

Po úspechoch filmov Únos a Sviňa, ktoré lámali rekordy návštevnosti v slovenských kinách, začala režisérka Mariana Čengel Solčanská nakrúcať nový film. MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ Slovenský thriller o...

Počiatky sadistickej sestry, pri ktorých s ňou dokážete súcitiť | Ratched RECENZIA

Ratched RECENZIA Ratched RECENZIA - Ide o jeden z najnovších seriálov Netflixu, ktorý hovorí o počiatkoch jednej ikonickej postavy. Tou je sadistická sestra Mildred Ratched,...

Od 1. októbra budeme mať na Slovensku nové opatrenia. Ako ovplyvnia kiná alebo hromadné akcie?

Pandémia nového koronavírusu nás trápi už takmer rok. Po miernom lete sa prípady nakazených zvyšujú, čo viedlo náš slovenský krízový štáb k tvorbe a...

iPhone 12 Mini? Najnovší únik odhalil existenciu ďalšieho smartfónu novej generácie od Apple

S očakávaným októbrovým odhalením smartfónu iPhone 12 sa nám podarilo získať celkom podrobný obraz toho, čo môžeme od novej generácie vlakových modelov od Apple...

Film Borat 2 dostal dlhý a absurdný názov, ktorý pozostáva z takmer dvadsiatich slov

Áhoj ja Bórat. Nóvy ve městě. Móc fájne. Nedávno sme vás informovali o tom, že film Borat 2 bol úspešne nakrútený v tajnosti, dokonca...