Seriál The Crown našiel herca pre postavu starého princa Phillipa. Zahrá si ho tento herec z Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Seriál The Crown a princ Phillip

The Crown je úspešný seriál, ktorý sa zaoberá vládou anglickej kráľovnej Alžbety II. a ktorý vyšiel na Netflixe. Momentálne má 3 série, pričom tento rok vyjde štvrtá. V prípravách sú však ďalšie a zároveň posledné dve série. Princ Phillip sa mal v týchto dvoch sériách ukázať už v staršom veku, a preto seriál The Crown obsadil známeho herca do jeho role.

Princa Phillipa už predtým hrali dvaja herci – Tobias Menzies a Matt Smith. Keďže sa seriál postupne posúva od čias korunovácie kráľovnej Alžbety až po súčasnosť, jednotlivé postavy musia starnúť, a to znamená aj výmenu hercov. Kráľovnú Alžbetu hrala predtým napríklad Claire Foy, neskôr Olivia Colman a teraz si ju zahrá Imelda Staunton. Zmena herca tak automaticky čakala aj princa Phillipa.

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: cnbc.com

Ktorý herec si zahrá najstaršiu verziu princa Phillipa?

Princa Phillipa si teda do tretice zahrá welšský herec nominovaný na Oscara – Jonathan Pryce. Patrí k uznávaným hercom a poznať ho môžete napríklad z Game of Thrones, kde hral postavu menom High Sparrow. Nominovaný na Oscara bol za rolu v seriáli The Two Popes. Ten taktiež pochádza od Netflixu, rovnako ako The Crown a herec sa k ďalšej spolupráci vyjadril takto:

Som potešený, že budem opäť spolupracovať s Netflixom. Pozitívna skúsenosť, ktorú som mal pri práci na seriáli The Two Popes, mi dodala odvahu pustiť sa do odstrašujúcej možnosti hrať princa Phillipa. To, že to urobím s Petrom Morganom v spoločnosti Imeldy a Lesley, je radosť.

The Crown

Potvrdení sú zatiaľ traja herci – Jonathan Pryce, ktorý si zahrá princa Phillipa, Imelda Staunton, ktorá si zahrá kráľovnú Alžebtu II. a Lesley Manville, ktorá si zahrá princeznú Margaret. Príbeh 5. a 6 série by sa mal zamerať na 90. roky minulého storočia a na začiatok 21. storočia. V tomto období sa stalo niekoľko zaujímavých udalostí, ktoré by mohli byť spomenuté.

Vidieť by sme mohli napríklad rozchod princa Charlesa a princezny Diany, rozpad manželstva princa Andrewa so Sarah Ferguson, zničujúci oheň v zámku Windsor alebo smrť princeznej Diany. Seriál by nám mohol ukázať aj smrť princeznej Margaret v roku 2002, ktorú o sedem týždňov na to nasledovala Kráľovná Matka a oslavu zlatého jubilea kráľovnej Alžbety II.

Imelda Staunton a Lesley Manville the crown
Vľavo Imelda Staunton a vpravo Lesley Manville; Zdroj: bbc.com

Populárny seriál má naozaj niekoľko zaujímavých udalostí, ktoré by sa mohli dostať aj do záverečných sérií a ktoré by si určite fanúšikovia pozreli s radosťou. Zatiaľ však nevyšla na Netflixe ani 4. séria, preto musíme najprv počkať na tú. Z piatej a šiestej série tak poznáme zatiaľ len mená pár hercov. Treba však veriť, že čoskoro nám tvorcovia prezradia ďalšie informácie.

Ste spokojný s výberom herca Jonathana Pryca pre rolu princa Phillipa? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroje: deadline.com, bbc.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -