„Revolučné“ smart monitory sú ukradnutý nápad. Obľúbený výrobca je pod paľbou komunity

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nové chytré monitory od LG

Na tohtoročnej technologickej konferencii CES 2024, ktorá bude konať od 9. do 12. januára, budú predstavené tri nové monitory od LG. Spoločnosť už na svojej stránke priniesla krátky opis a špecifikácie obrazoviek a zdá sa, že je sa na čo tešiť. Problémom môže byť, že si používatelia na internete všimli, že nemusí ísť o úplne originálne nápady.

LG prinesie rad, ktorý dostáva názov MyView. Smart monitory dajú používateľom možnosť streamovať filmy, seriály či počúvať hudbu aj bez nutnosti pripájania k PC. Disponujú totiž operačným systémom webOS 32, ktorý poskytne celý katalóg populárnych streamovacích služieb (a plnú kompatibulitu s AirPlay 2 či Miracast), ale aj možnosti produktivity s Microsoft 365 a Google Kalendárom.

chytrý monitor lg myview
Zdroj: LG

Vlastnosti plnohodnotnej televízie

Predstavené boli tri monitory – 32SR85U, 32SR83U a 32SR70U. Všetky tri budú mať veľkosť zobrazovacieho panela 31,5 palca a poskytnú rozlíšenie 3840×2160 pixelov, teda 4K UHD. Zároveň disponujú obnovovacou frekvenciou 60 Hz s odozvou 5 ms. Jednotlivé modely sa odlišujú v kvalitách displeja, a to napríklad v jase. Ten najnižší má svietivosť „iba“ 350 nitov.

Vyššie dva modely budú disponovať aj odnímateľnou FullHD webkamerou (pri 32SR83U sa bude predávať separátne). Rozdiely sú aj v stojanoch – vyššia dvojica modelov bude mať nastaviteľný stojan s kruhovým výrezom, 32SR70U ho bude mať pevný.

monitor lg myview
Zdroj: LG

Viac ako inšpirácia konkurenciou?

Nové modely smart  monitorov od LG pre rok 2024 zároveň sľubujú elegantný a popri všetkých svojich funkciách aj tenký dizajn. Majú aj plnú podporu ovládania inteligentnej domácnosti prostredníctvom rozhrania LG ThinQ. Zdá sa, že by mohlo ísť aj o kúsky pre náročnejších užívateľov. Ich cenovky v rámci EÚ sa dozvieme počas spomínanej konferencie CES 2024, pozeráme sa však na sumy v okolí 500 eur. Známa je už totiž cena modelu 32SR83U v Južnej Kórei, kde stojí 699 000 wonov, teda zhruba 485 eur.

Používatelia na Yahoo už však upozornili, že nejde o úplne unikátny nápad inžinierov z LG. Všimli si totiž veľkú podobnosť (operačný systém, vďaka ktorému je monitor možné využívať ako televíziu aj odpojiteľnú kameru) s dobre známou radou obrazoviek od konkurenta. Tou sú už dlhší čas obľubované Samsung M8 Smart Monitors. Aj keď využívajú systém Tizen, podobnosť sa iste nedá uprieť…

Nadchli vás nové smart monitory od LG? Využívali by ste aj ich aj vy? Myslíte si, že je podobnosť s obrazovkami od konkurencie iba náhoda? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: lgnewsroom.com; ca.finance.yahoo.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -