Stan Lee oslavuje 94 narodeniny. Všetko najlepšie! Pozrime sa spolu na to, čo táto legenda urobila pre svet komixov

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

‚The Man‘. Stan Lee oslavuje 94 narodeniny!

Komixová legenda. Marvelácka legenda. Nestarnúca legenda. Legenda. Tento chlapík spolu s Jackom Kirbym snáď vytvorili Marvel ako ho dnes poznáme. A keď vravím snáď, tak zaručene bez týchto chlapíkov by komixový svet nebol taký, ako ho poznáme dnes. A dnes si pripomeňme svet, ktorý títo chlapíci vytvorili. Pretože Stan Lee oslavuje 94 narodeniny. 

Muž, ktorý stvoril Marvel ako ho poznáme dnes

Čo by sme robili bez Stana Leeho v dnešnej dobe? Asi to čo doteraz. Žili svoje životy. No kinematografia by určite nebola tak geniálna, ako je teraz. Čo by to bolo, a ako by to vyzeralo, ak by D.C. nemalo žiadnu konkurenciu? Určite by ani oni neboli tam kde teraz. Ak by existovala iba jedna veľká spoločnosť na komixy, tak by sa bez konkurencie nikde nedostala.

Stan Lee

Cesta komixov už od útleho veku

Stan Lee sa narodil v roku 1922 [logicky], v meste New York, teda v USA. Táto komixová legenda sa najprv volala Stanley Lieber. Už od skorého veku ho to ťahalo  ku komixom, a preto ako 16 ročný prišiel pracovať pre Marvel Comics. Vtedy sa to ešte nevolalo Marvel Comics, ale Timely Comics. A tu to všetko začalo. Cesta, ktorá je momentálny jedným z najväčších a najšialenejších biznisov vôbec.

TISÍCE charakterov

Stan the Man vytvoril mnohé komixové charaktery. Podľa prieskumov má Marvel za 75 rokov zaregistrovaných niečo vyše 18 000 charakterov. A väčšinu z nich vytvoril Stan Lee. A aj keby nie väčšinu, tak vytvoril najlegendárnejšie charaktery, bez ktorých by teraz napríklad neexistoval Marvel Cinematic Universe. Vytvoril charaktery ako Spider-man, Hulk, Fantastic Four, X-Men, Thor, Avengers, Daredevil, Iron Man, Silver Surfer, Doctor Strange, a mnohé ďalšie. Stan Lee ma dokonca aj svoj vlastný charakter s názvom One Above All. Tento charakter je najsilnejším charakterom v celom tom marveláckom vesmíre, a ide len o to, že iba reprezentuje Stana Leeho a Jacka Kirbyho.

Stan Lee

Legendárne cameá

Stan Lee sa stal legendou aj vo filmovo priemysle. A to hlavne v Marvel Cinematic Univese. A to si dokopy vo všetkých M.C.U filmoch odohral 10 minút. A pre lepšiu predstavu Vám sem šupneme videjko so všetkými jeho cameami.

A teda na záver by sme chceli popriať Všetko najlepšie, a rovnakú energiu, s akou vystupoval v komixovom priemysle doteraz. A možno sa raz aj dožijeme momentu, keď všetky M.C.U. charaktery budú robiť cameo práve tomuto chlapíkovi. Pretože tento chlapík nás všetkých prežije! A ešte by som rád poprial Všetko najlepšie nášmu redaktorovi, bez ktorého by rewind.sk nefungoval. Máš to šťastie oslavovať narodky v rovnaký deň ako Stan Lee!

Foto: denofgeek.com, fastcocreate.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -