Technologický festival IXPO – Stretnite tvorcu vizuálnych efektov v Marvel a Lucasfilm

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Virtuálna realita, elektronické športy, kryptomeny či technologické vynálezy 21. storočia? Pokiaľ sú vám tieto slovné spojenia známe či blízke, máme pre vás program na víkend! Od piatku (26. apríl) až do nedele (28. apríl) sa totižto koná najväčší technologický festival a kongres na Slovensku zároveň – IXPO 2019. Nájdete ho na Tyršovom nábreží v Bratislave a tešiť sa môžete na rozlohu až 6 400 m², ktoré budú plné najnovších technológií a zaujímavých prednášok od tých najlepších spíkrov.

Okrem prednášok sa v technologickej rovine dočkáme aj vystavovateľov ako Orange, Tatra Banka, Kia, IBM či ESET. O tú hernú stránku sa zas postarajú mená ako Samsung, PlayStation, Xbox či Red Bull. Porovnať si svoje sily môžete v hrách NHL 19, FIFA 19 a Forza Motosport 7 či súťažiť v IXPO Fortnite Cup.

IXPO 2019
Zdroj: youtube.com

Čo je IXPO?

IXPO je novodobé EXPO. Písmeno „I“ reprezentuje inováciu, inteligenciu, inšpiráciu a najmä interakciu. Je to najväčší technologický festival na Slovensku. Spája v sebe bohaté témy a úžasné zážitky pre všetkých, ktorých zaujíma budúcnosť.

Pre koho je IXPO?

IXPO je pre všetkých moderných ľudí, a tým myslíme aj vás. Najlepšie, ak sa na naše podujatie vyberiete s celou rodinou, zabavíte sa, naučíte niečo nové a spolu nazriete do budúcnosti. Svoje si tu nájdu všetci, od mladých nadšencov, cez odborníkov z brandže až po zvedavých seniorov. A na svoje si prídu samozrejme aj deti!

Čo prináša IXPO?

Bude otec lietať za prácou na Mars? Nahradí mamu v kuchyni robot? Budú sa deti lepšie učiť vďaka virtuálnej realite? Urobte si s rodinou čas, navštívte IXPO a dozviete sa, kam sa bude naša budúcnosť ďalej uberať. Na IXPO si nájde program každý z vás. Na jednom mieste nájdete výstavu futuristických technológií, inšpiratívne prednášky, novinky z herného sveta, digitálne umenie, medzinárodný turnaj vo videohrách a oveľa viac.

IXPO 2019
Zdroj: citylife.sk

Pavel Kacerle so skúsenosťami z Marvel a Lucasfilm

Pre fanúšikov kinematografie môže byť lákavá prednáška od Pavela Kacerleho, ktorý má skúsenosti s tvorením vizuálnych efektov pre firmy ako Marvel či Lucasfilm. V súčastnosti pôsobí ako VFX riaditeľ a žije v Kalifornii.

Tam vedie vlastnú firmu, ktorá sa sústredí na riešenia využívajúce digitálny svet k ovládaniu technológii v bežnom živote. Na jeho konte ma prácu na filmoch ako Spider-Man, Avengers, Thor či Jurský svet. Na jeho prednášku sa môžete tešiť už v piatok (26. apríla) o 18:00.

Pokiaľ sa chcete o IXPO 2019 dočítať viac, určite navštívte ich oficiálnu stránku!

Zdroj: ixpo.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -