Režisér odhalil dĺžku filmu To Kapitola 2! Aké scény boli vymazané?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V roku 2017 nás príjemne prekvapil horor To. Ikonický knižný príbeh Stephena Kinga znova ožil po legendárnych televíznych filmoch z 90. rokov. V modernej verzii ikonického Klauna Pennywisea stvárnil talentovaný Švéd Bill Skarsgård, obsadenie doplnili najlepší detskí herci súčasnosti a do režisérskej stoličky zasadol Andy Muschietti. Ten nám teraz odhaľuje, aká bude dĺžka filmu To Kapitola 2, jeho očakávaného hororového pokračovania, na ktorom pracuje.

Dĺžka filmu To Kapitola 2

Z prvej časti príbehu, ktorú sme videli už takmer 2 roky dozadu, sa stal veľkolepý úspech. Divákov oslovil natoľko, že naňho do kina prišlo rekordné množstvo ľudí. Vďaka tomu si celosvetovo zarobil cez 700 miliónov dolárov, čím sa z neho stal najúspešnejší horor všetkých čias. Je tu potom reálna šanca, že pokračovanie ho prekoná?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dospelí herci, na ktorých Skarsgårdov Klaun Pennywise spravil skvelý dojem, zaručujú hviezdnejší potenciál. Samozrejme, už aj taký Finn Wolfhard je celkom zvučným menom. Vo filme To Kapitola 2 sa však v hlavných úlohách Loser’s Club objavia hviezdy veľkého kalibra, ako napríklad James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader, James Ransone, Andy Bean, Isaiah Mustafa a ďalší.

to kapitola 2
Zdroj: wallpapersite.com

Na veľkoleposti bude mať veľký dopad aj dĺžka filmu To Kapitola 2, ktorú práve potvrdil režisér Andy Muschietti. Na horore si v kine potvrdíme až 2 hodiny 45 minút. Je to príliš? Pre poriadneho fanúšika možno až príliš málo. Už Avengers: Endgame, ktorý dĺžkou presahoval 180 minút, dokázal, že ľuďom dlhé filmy naozaj nevadia, pokiaľ ich bavia. Bude nás teda návrat Klauna Pennywisea baviť?

Režisér nás uisťuje

Muschietti, ako uvádza portál Digital Spy, sa rozrozprával aj o ohlasoch, ktoré na film dostal od prvých divákov:

„Nemôžete prísť so 4-hodinovým filmom, pretože pre ľudí to prestane byť pohodlné – bez ohľadu na to, čo pozerajú – no my sme skončili so snímkou, ktorá má 2 hodiny 45 minút, a tempo je veľmi dobré,“ povedal režisér médiám a dodal: Nikto, kto ho videl, sa nesťažoval.

Andy Muschietti pri premiére film To; Zdroj: movieweb

Filmár v debate taktiež zašiel do procesu tvorby takéhoto príbehu. Podľa neho je prirodzené, že pri tvorbe príbehu sa zdá byť podstatné úplne všetkopreto bývajú prvé verzie filmov tak veľmi dlhé. Až keď je však dej sfinalizovaný, vtedy človek naozaj vidí, čo je preň potrebné a čo je v ňom naopak zbytočné. Logicky teda v kine bude chýbať mnoho scén, ktoré tvorcovia vystrihli.

Producentka Barbara Muschietti (sestra Andyho Muschiettiho) nás však uistila, že tieto scény nám v budúcnosti ponúkne tzv. director’s cut, teda režisérov pôvodný strih filmu. „Je tu pár úžasných scén, ktoré sa do finálnej verzie nedostali… oplatí sa ich vidieť neskôr,“ povedala.

to: kapitola druhá
Zdroj: elmulticine.com

A ak by ste „mali strach“, že medzi týmito vystrihnutými scénami sú aj tie strašidelné, režisér má pre vás slová útechy:

„So scénami, ktoré by boli príliš hrôzostrašné, sme problém s ich ponechaním vo finálnom filme nemali. Takže nie. Všetko, čo je príliš strašidelné, v ňom ostalo.

Tešíte sa na nadchádzajúci horor To Kapitola 2? Veríte, že bude strašidelnejší a veľkolepejší ako prvý diel? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: digitalspy.com, csfd.cz, imdb.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -