16-ročná aktivistka Greta Thunbergová má odkaz pre neprajníkov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len 16-ročná aktivistka Greta Thunbergová je už po dlhšiu dobu akousi ekologickou celebritou. Svojím konaním upozorňuje na problémy v našej spoločnosti, pričom sa angažuje v šírení informácií o skutočnom dopade, ktorý má ľudská rasa na planétu Zem. Ako tomu však býva, má aj mnoho nepriateľov. Drvivou väčšinou z nich sú neprajníci, pre ktorých má mladá aktivistka odkaz.

greta thunbergova
Zdroj: fortemalia.it

Aktivistka Greta Thunbergová má odkaz

Voči Grete Thunbergovej sa často znáša kritika. V skutočnosti je asi len hŕstka ľudí, ktorí by ju nepodporovali, či priamo nepodporovali ideológiu ekológie samotnej. Mnohí však majú problém s tým, že Greta je podľa nich pokrytcom.

Ako populárna aktivistka si jej životný štýl vyžaduje, aby kvôli rôznym prednáškam, udalostiam a tak podobne cestovala po svete. Mnohým sa pritom nepáči, že popri tom hovorí o škodlivých následkoch, ktoré majú dopravné prostriedky ako autá či lietadlá. „Vodu káže, víno pije,“ viem si predstaviť, že už mnohí na účet mladej Grety povedali. Pre nich všetkých však má odkaz.

Už čoskoro sa v New York City bude konať ekologický samit UN (Spojených národov). Aby sa ho Greta zúčastnila, nekúpila si letenku, ale miesto toho sa 15 dní plavila Atlantickým oceánom loďoupretože je to šetrnejšie voči životnému prostrediu.

ekologický samit un
Zdroj: news.un.org

Potom, čo vystúpila z lode, je obklopil dav fanúšikov. Greta sa hneď nato v tlačovej konferencii vyjadrila, že „to všetko ju ohromuje.“ Ďalej dodala, že výlet [plavba loďou] bol prekvapivo skvelý.

Greta sa do New Yorku dostala na lodi menom Malizia II, ktorá má svoje vlastné solárne panely a hydro-generátory elektriky, ktoré napájajú samotnú jachtu. Cesta jej trvala 15 dní. Poslala tým jasný odkaz všetkým, ktorí ju predtým kritizovali za to, že sama pri cestovaní na konferencie nemyslela na ekológiu.

O Grete

Z Grety Thunbergovej sa stala ekologická celebrita, ktorú nasleduje množstvo prevažne mladých ľudí a aktivistov. Všetko to začalo v auguste roku 2018, kedy prestala chodiť do školy, aby protestovala pred Švédskym parlamentom za ignorovanie klimatických problémov. Medzi tým sa toho v jej živote udialo naozaj veľa.

greta thunbergova
Zdroj: commondreams.org

Vytvorila si základňu mnohých fanúšikov, ale bizarne je tu aj kopec ľudí, ktorým nie je sympatická. Či už však jej konanie uznávate alebo ju považujete za nevychovanú sopľaňu, jej činy sa tým nevymažú. Momentálne sa pripravuje na vyššie spomenutý ekologický samit UN v New Yorku. Koncom tohto roka ju čaká ďalšia konferencia v Čile, na ktorú sa dopraví autobusom, vlakom a loďounie lietadlom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako na vás pôsobí mladá aktivistka Greta Thunbergová? Podporujete ju? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -