League of Legends: Najlepšie postavy pre každú rolu, ktorými získate lepší rank v 10. sezóne

Nenechajte si ujsť

Najlepšie League of Legends postavy

Všetci hráči, ktorí hrajú LoLko, už aspoň raz premýšľali, ktoré postavy by ich mohli posunúť ďalej v rankedoch v League of Legends. Preto sme pre vás vytvorili článok, v ktorom sa dozviete asi najlepšie možné champion picky, ktoré sa v 10. sezóne určite oplatia vyskúšať.

Asi vás neprekvapuje, že výber postavy je v niektorých prípadoch naozaj dôležitý. Ak v tíme nemáte žiadneho žiadneho tanka so stunmi a váš nepriateľ áno, je veľká šanca, že v late game práve na toto doplatíte.

Taktiež nechcete, aby váš nový champion bol zabanovaný každú tretiu hru. Preto je dobré nájsť si niekoho, kto nie je až tak populárny a je silný vo všetkých fázach hry. Ako sú napríklad early game, mid game a late game.

Tu je teda zoznam postáv, ktoré sa oplatí vyskúšať v 10. sezóne. Ku každej role 5 hrdinov, začínajúc s topom, pokračujúc junglou, midom, adc a končiac supportom.

Top lane

league of legends top lane
Zdroj: leagueoflegends.fandom.com, motw1337.com

Darius

Darius je jeden z tých championov, ktorými sa citeľne zlepšujete tým, že ich hráte dlhšie. Čo znamená, že čím viac ho „mainíte“, tým viac sa o ňom naučíte ako a kedy zaútočiť, kedy nie.

Keď sa s ním časom zoznámite, určite má potenciál sa stať jedným z najsilnejších toplanerov proti rôznym pickom.

Jax

Jax má naozaj skvelý late game, ak ste sa v predošlých fázach hry nafarmili alebo nafeedeli z killov.

Ak s ním vyhráte lane fázu a vaši spoluhráči to úplne neflákajú na iných linkách, mali by ste tie neskoré fighty pomocou veľa rôznych itemov, ako sú napríklad Blade of the Ruined King, Trinity Force a Sterak’s Gage, poťahať.

Kled

Kled je všeobecne “overpowered”, vďaka pasívke a výnimočný hlavne vďaka jeho ultimate ability. Tá vám umožňuje nielen vyhrať svoju lane, ale aj ostatné tým, že od šiesteho levelu budete roamovať.

A presne takáto maličkosť ako je jeho jeden dobrý roam, v ktorom môžete získate 2 alebo 3 killy600 / 900 goldov (ak nepočítame potencionálne bounty), môže zmeniť priebeh celej hry.

Quinn

Quinn je jedna z najmenej hraných championov, ktorá sa však s jej winratom nedávno vyšplhala až na prvé priečky a dnes sa radí medzi najlepšie League of Legends postavy. Jej výhoda oproti tankom je naozaj veľká, lebo veľmi často im viete dávať damage bez toho, aby sa vám to vrátilo.

Presne ako u Kleda viete od 6. levelu roamovať na ostatné linky.

Určite má aj svoje countre ako všetci, ale ak sa ju naučíte dobre hrať, bude veľmi použiteľná pri roamoch, fightení alebo nahradení ADC, ak sa mu zrovna nedarí.

Mňa osobne minulú season (moja druhá season s ňou) dostala do Diamond IV, a preto vám ju vrelo odporúčam.

Malphite

Malphite vám možno nepríde ako dobrý pick túto sezónu, no dovoľte mi zmeniť váš názor.

Malphite sa dá hrať minimálne dvomi spôsobmi:

  • TANK – Tým umožňujete tímu frontline a môžete pomôcť spomalením pomocou Q alebo napríklad knock-upnutím enemy tímu pomocou R do Yasuovej ultiny.
  • FULL AP – To vám proti menej tanky nepriateľom pomôže doslova “vymazať” obete pomocou základného comba.

Jungle

league of legends support
Zdroj: leagueoflegends.fandom.com, motw1337.com

Amumu

Amumu má veľký potenciál podobne ako Malphite engageovať fighty. Vďaka pritiahnutiu, hlavne v horších divíziách ako sú iron a bronze, sa veľmi často nepriatelia zoskupujú a Amumu hráči toho môžu využiť.

Pomocou flashu alebo pritiahnutia sa Amumu dostane rovno ku nim a použije R. Ak sa mu podarí ultnúť nepriateľov, jeho tím toho môže využiť a napríklad picky ako Miss Fortune im môžu rozdať veľa damagu.

Kha’zix

Narozdiel od iných championov, ak sa Riot rozhodne nerfnúť nejakú runu, Kha’zixa to určite nezničí. Totižto sa hráva až s piatimi keystonami. A to sú Conqueror, Hail of Blades, Phase Rush, Electrocute a Dark Harvest.

Ak teda hľadáte niekoho na dlhodobé hrania a bojíte sa nerfu, pri Kha’zixovi to nehrozí.

Master Yi

Či chcete alebo nechcete, ak hráte proti dobrému Masterovi a v early game ho nafeedite, tak na to neskôr doplatíte tým, že hru prehráte.

Presne tak to väčšinou dopadá s Masterom. Preto som sa ho rozhodol zaradiť do tohto rebríčku. Keď sa s ním naozaj naučíte hrať, tak sa stane skvelým variantom do jungle.

Ekko

Ekko od iných junglerov vyčnieva tým, že s ním je asi najväčšia šanca na úspech pri gankoch.

Vďaka jeho ultine s ním môžete často chaseovať nepriateľa až pod turretu a tam ho zabiť, lebo či sa vám to podarí alebo nie, tak sa môžete vrátiť a neumrieť.

Jarvan IV

Jarvan sa hodí do veľa team kompozícií, a to znamená , že sa v early ale ani v late game nestratí.

Dokáže pomocou svojich rýchlych gankov efektívne zabiť napríklad enemy bot, čo jeho botu pomôže a tým dokáže aj napríklad obstarať nejakého toho draka.

V late game dokáže odchytiť enemy ADC, a tým aj vyhrať fight, poprípade rovno celú hru.

Mid lane

lol hra mid lane
Zdroj: leagueoflegends.fandom.com, motw1337.com

Kassadin

Je síce jeden z najbanovanejších mid lanerov v tejto season (4%), no napriek tejto nevýhode sa oplatí hrať. Každých pár sekúnd “flash”? Myslím, že to je skvelá vlastnosť. Nedá sa dobehnúť, nedokážete mu utiecť. A ešte k tomu má zdanlivo nekonečno damagu. Čo iné chcieť od silnej League of Legends postavy?

Katarina

Katarina je jeden z najťažších mid lanerov v hre. Preto vám chvíľu potrvá, kým sa do nej dostanete. Áno, na začiatku budete asi veľa prehrávať, ale vráti sa vám to v podobe výhier v budúcnosti.

Katarina sa tiež označuje sa ako “Perfect Solo Queue Champion”.

Fizz

Fizz je jeden z tých championov, ktorí dokážu niekoho zabiť a v momente utiecť. To mu umožňuje vyhrávať team fighty tým, že si napríklad odchytí nepriateľské ADC.

Má skvelú mobilitu a aj keď sa vám zrovna nepodarí early game, tak to dokáže dohnať a “vrátiť” sa do hry.

Vladimir

Mainiť Vladimira sa v tejto sezóne naozaj oplatí. Keď sa dobre naučíte, čo robia jeho ability, tak dokážete zničiť nepriateľský team.

Je ťažké ho divovať pod turretou vďaka jeho poolu a dokáže sa rýchlo vyhealovať. V late game team fightoch je takmer neporaziteľný. Určite vám stojí za vyskúšanie.

Galio

Galia tak často nestretávame, no je to iba jeho výhodou. Málo sa o ňom hovorí a tak ho skoro nikto nebanuje. No supportovať team môže aj z midu.

Stačí keď pushnete vlnu minionov a môžete sa ultnúť napríklad na bot. Ak to vyjde, tak získate 2 killy pre vás a váš tím a nepriateľský bot stratí farmu. Práve z tohto dôvodu som sa ho rozhodol zaradiť do tohto zoznamu.

ADC

league of legends bot lane
Zdroj: leagueoflegends.fandom.com, motw1337.com

Kai’Sa

Kai’Sa vyžaduje veľa práce. Je to skôr late game champion, ale ak ju dobre zahráte, vyhráte aj early fázu. Vždy sa s ňou dá nájsť aj iná rola. Napríklad by sa dala hrať aj v jungli alebo by mohla byť použitá ako dobrý mid laner.

Možností ako ju hrať je veľmi veľa. Ale ako ADC je v tejto sezóne jedno z najsilenších.

Jinx

Ak sa pokúšate dostať z nižších rankov na vyššie, Jinx je možno to, čo hľadáte. Dobre sa s ňou farmí, a keď sa v early game na bote nafeedite, tak dokážete poťahať celú hru. Jej damage je výborný a takisto aj attack speed.

Treba si však dávať pozor na enemy assassinov, lebo nemá veľa možností na únik. Najlepšie, čo môžete spraviť, je si asi pod seba hodiť E a modliť sa, aby ste prežili.

Draven

Draven vyžaduje veľa zručností. Presne tak ako u Katariny. Naučte sa ho a získate odmeny v podobe výhier. Jeho pasívka vám umožňuje získať veľa goldov ak sa vám darí v early game a tento fakt vám môže vyhrať hru.

Doslova môžete šikanovať enemy bot. Preto je Draven je jedno z najlepších ADC, ktoré môžete v 10. sezóne hrať.

Jhin

Jhin je silný ako v early game, tak aj vo všetkých fázach hry. Ak si ho vymasterujete, vaši nepriatelia nebudú proti vám mať šancu. Ste za neho veľmi rýchli a s vašou ultimate schopnosťou viete aj zabiť niekoho, kto vám uteká.

Jeho pasívka je tiež veľmi silná, lebo každá 4. strela dá bonusový damage. Keď ju budete správne využívať, môže sa vám vrátiť v podobe dobrých tradov s enemy botom.

Twitch

Twitch spolu s Yuumi tvoria v 10. sezóne neskutočné combo. Yuumi skočí na Twitcha, ten sa zneviditeľní a v late game fightoch sa proste prikradnú do zadných línií nepriateľov. Následne Yuumi použije R, Twitch použije R a ak to dobre zahrajú, Yuumi stunne nepriateľov a Twitch sa postará o ich zabitie.

Týmto sa z nich stáva jedna z najsilnejších dvojíc v 10. sezóne.

Support

lol support
Zdroj: leagueoflegends.fandom.com, motw1337.com

Pyke

Určite viete, aký môže byť Pyke užitočný. Nielenže dokáže so svojim obrovským damagom a ultinou poťahať hocijaký fight a hru, ale aj pomôcť tímu. A to hneď z dvoch hľadísk.

Prvá je tá, že keď niekoho zabije s jeho R, tak všetci s assistom na zabitom nepriateľovi dostanú 300 goldov. Dalo by sa povedať, že je to tak trochu „broken“. A ďalej môže pomocou svojho W a mobility topánok rýchlo roamovať na mid. Tak môže získať ďalšie killy a goldy pre svoj tím.

Blitzcrank

Dobrý Blitz dokáže taktiež ako Pyke roamovať po mape a hookmi získavať killy pre team. Nie je to veľmi pickovaný champion, a práve pre to sa ho oplatí hrať, keďže vám ho až tak často nebanujú.

Čím dlhšie ho hráte, tým lepšie sa naučíte hookovať a to vám bude vyhrávať hry.

Bard

Bard je jedným zo zabudnutých championov. No buďme úprimní, kto už by len hral alebo banoval Barda. Nedá sa povedať, že Bard je najlepší support, ale vďaka svojim abilitám sa líši od ostatných supportov.

A možno to je práve tá jeho silná stránka. Jeho portály, ultimátka môžu naozaj ovplyvniť hru a obrátiť ju k lepšiemu. Tak si ho vyskúšajte a možno je to naozaj práve to, čo hľadáte.

Lulu

Lulu je naozaj support, ktorý dokáže pomôcť svojmu ADC.

Či už je to Twitch alebo hocikto iný, Lulu ho vie zachrániť či už jej ultinou, alebo tým, že nepriateľského assassina premení na bezmocné zvieratko.

Podľa mňa je v tejto sezóne asi najlepší support v celej hre.

 Leona

Leonu robia silnou najmä jej stuny.

Ak sa ich naučíte používať v early game v správny moment a trafíte ich, dokážete tým zabiť nepriateľov, alebo aj v neskoršej fázi hry celý zápas vyhrať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Najlepšie League of Legends postavy

Tak, toto sú podľa nás tie najlepšie League of Legends postavy na zlepšovanie svojho ranku v 10. sezóne. Samozrejme, vám môže vyhovovať ktorýkoľvek z piatich championov, ktorých sme ku daným roliam uviedli. Z času na čas je však zábava aj vyskúšať niečo nové.

Do komentárov nám môžete napísať, či podľa vás niekto na tomto zozname chýba a za ktoré postavy najradšej hráte vy.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -