Doháňajú konkurenciu: Odkedy na Slovensku zaplatíme pomocou Apple Pay?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pokiaľ sa chcete cítiť naozaj futuristicky, skúste niekedy zaplatiť mobilom. Myšlienka je to krásna, pretože pri sebe nemusíte nosiť hotovosť a tým pádom ani platobnú kartu. Ak máte dobre zabezpečený mobil, je to taktiež bezpečnejší variant. Zatiaľ čo androiďáci si Google Pay užívajú už niekoľko rokov, slovenskí jabĺčkari stále čakajú na ich vlastnú službu. Dlho to už ale nebude, pretože máme správu, ktorá odhaľuje, kedy konečne začneme využívať Apple Pay na Slovensku!

apple pay na slovensku
Zdroj: fontech.startitup.sk

Apple Pay na Slovensku

V Česku ľudia platby cez iPhone používajú už niekoľko mesiacov. U našich susedov bolo Apple Pay spustené ešte vo februári, no na Slovensku stále čakáme. Popri tom ale vieme, že naše čakanie sa blíži ku koncu, keďže spustenie služby je na spadnutie.

Ako uvádza portál Letem světem Applem, Slováci môžu očakávať, že Apple Pay začnú používať už koncom tohto mesiaca. Ich nemenovaný zdroj prezradil, že banky začínajú informovať svojich vysoko postavených zamestnancov o tom, že „spustenie Apple Pay je už prakticky dohodnuté.“

apple mobil
Zdroj: imagazine.sk

Informácia pochádza zo Slovenskej sporiteľne, odkiaľ sa cez isté kontakty dostala ku českému portálu. Jej pravdivosť síce nevieme overiť, no nevidíme dôvod, prečo by malo ísť o falošnú správu. Ako som už totiž spomínal, v Česku funguje Apple Pay už od polovice februára, je teda načase, aby služba konečne zavítala aj k nám.

apple pay tatra banka
Zdroj: applenovinky.cz

Momentálne netušíme, ktoré slovenské banky prinesú podporu pre Apple Pay. Aspoň spočiatku by sme ale mali počítať s Tatra bankou, Slovenskou sporiteľnou a N26. Dohady sa točia aj okolo iných bánk, no zatiaľ nie je jasné, kto každý sa pridá ku prvej vlne spustenia Apple Pay na Slovensku. Tak či onak sa už však nevieme dočkať, a to obzvlášť preto, lebo v USA služba funguje už takmer 4 a pol roka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ste radi, že Slovensko sa už koncom tohto mesiaca zaradí medzi krajiny s podporou pre Apple Pay? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -